Jak przygotować stół wielkanocny na wizytę gości? MASA ŚWIĄTECZNYCH INSPIRACJI

19 Kwietnia 2011

Święta tuż, tuż. Warto postarać się, żeby tegoroczny wielkanocny stół wyglądał inaczej niż w ubiegłych latach. Podpowiemy ci, jak to osiągnąć.

stół wielkanocny

Jest wiele sposobów, żeby ubarwić świąteczny stół – mogą to być wielkanocne ozdoby z polskich sklepów albo własnoręczne dekoracje. Na ozdoby wcale nie trzeba wydawać fortuny – liczą się chęci, pomysł, zapał i trochę cierpliwości. Jeśli nie masz czasu, zagoń do pracy bliskich albo przyjaciółki. Razem połączycie przyjemne z pożytecznym. Oto garść pomysłów związanych ze świątecznym stołem.

Najprostszym sposobem na udekorowanie wielkanocnego stołu są żywe kwiaty. Zapomnij o sztucznych roślinach, które potrafią zrujnować nawet najmisterniej udekorowany stół. Świeże kwiaty pięknie wyglądają i pachną. A wiosna to najlepszy moment, żeby wstawić je do wazonów i postawić na stole. Ciekawym rozwiązaniem są krótko przycięte łodygi w niewysokich, najlepiej kwadratowych wazonach z przezroczystego szkła. Więcej pomysłów, jak dobrać kwiaty do wnętrza, w osobnym tekście.

Kolorowe serwetki

Ozdobą każdego świątecznego stołu powinny być serwetki. Wśród tych papierowych pełno jest wielkanocnych wzorów. Możesz sięgnąć zarówno po serwetki z zabawnymi nadrukami, jak i bardziej eleganckie oraz stonowane. Bardzo ładne są serwetki koronkowe. Sama również możesz zrobić piękne serwetki z papieru. Weź do tego najlepiej kolorowy papier. Pamiętaj, że arkusz musi być kwadratowy. Kartkę złóż dwa razy na mniejsze kwadraty. Potem zegnij w połowie aż uzyskasz trójkąt i jeszcze raz, tym razem, żeby mieć rożek. Nierówną górę obetnij, najlepiej na półokrągło. Teraz powycinaj różne wzorki z dwóch stron, najlepiej do połowy wysokości serwetki. Rozłóż. Piękne, prawda? Serwetkę warto przeprasować żelazkiem zanim położysz ją na stole. Pomyśl również o przyozdobieniu jej, np. brokatem, cyrkoniami lub farbami. Będzie prawdziwą ozdobą stołu!

Pisanki i wydmuszki

Na żadnym wielkanocnym stole nie powinno zabraknąć pisanek. Warto poświęcić trochę czasu i zrobić je samemu. Jeśli chcesz, żeby były to wydmuszki, zrób w jajku dziurki po obu stronach i zacznij dmuchać w jedną z nich, aż pozbędziesz się ze środka żółtka i białka. Potem możesz je pokolorować. Mają mieć jedną barwę? Rozpuść w gorącej wodzie barwnik i zanurz jajko w miksturze. Sama się zorientujesz, jak długo powinno być w niej zanurzone – im dłużej, tym kolor będzie intensywniejszy. Nie martw się, że barwa długo się nie utrzyma na skorupce albo wyblaknie. Wystarczy spryskać jajko... lakierem do włosów i gotowe. Na zabarwionej skorupce możesz również szpikulcem albo ostrym nożem wydrapać misterne wzorki. Tylko uważaj na wydmuszki, bo są bardzo delikatne i mogą pęknąć.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-19 22:58:24

It's Britney, bitch

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-19 16:35:16

fajne, mam ochote porobić właśnie takie ozdoby razem z moją córką

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-19 13:45:29

Jak dla mnie to nic nowego i inspirujacego :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1