Dekorowanie choinki: Jednokolorowa czy wielobarwna? MODNE POMYSŁY

17 Grudnia 2010

Sposoby na ozdobienie świątecznego drzewka.

Oryginalne pomysły na udekorowanie choinki

Trudno sobie wyobrazić Boże Narodzenie bez choinki. To symbol tak samo ważny jak opłatek, karp na stole czy kolędy. Co roku pod koniec grudnia niemalże w każdym polskim domu pojawia się choinka. Według Ośrodka Badania Opinii Publicznej TNS OBOP, Polacy preferują drzewka sztuczne, które znajdują się u blisko 70 proc. rodzin. Niektórzy nie wyobrażają sobie jednak świąt bez prawdziwej, pachnącej choinki, najlepiej w doniczce, którą sadzą później w ogródku. Choinka tworzy świąteczną atmosferę. Jeśli jednak co roku wyjmujesz z szafki te same ozdoby, pora to zmienić! Pamiętaj, że choinkę możesz udekorować czym tylko chcesz. I za każdym razem będzie zjawiskowa. Jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Choinka w jednym kolorze

Czerwony grzybek tutaj, zielona kula tam, niebieski sopel gdzie indziej... Do tego pstrokate łańcuchy, migające lampeczki we wszystkich kolorach tęczy i zamiast świątecznej choinki mamy miszmasz wzorów i kolorów. A co powiesz o dekoracjach w jednym odcieniu? Doskonale wygląda choinka skąpana w czerwieni, bieli, złocie, srebrze czy błękicie. Postaw na jednakowe bombki (niech będą to np. kule tej samej wielkości), kokardy (wyglądają na choince doskonale!), delikatne łańcuchy, które zaczną się mienić w blasku światła. Dodaj jeszcze punktowe lampeczki – i śliczna, stonowana, elegancka choinka gotowa!

Na dwoje babka wróżyła

Ta opcja zakłada połączenie dwóch kolorów. Świetnie wyglądają wszelkie połączenia ze złotem – bieli, granatu czy mocnej czerwieni. Dwukolorowa choinka zrobi wrażenie na każdym gościu. Gdy wybierzesz swoje kolory, możesz zdecydować, który z nich będzie dominujący. Wtedy ozdoby w tym kolorze wiesza się na pierwszym planie, a resztę – nieco dalej. Ozdabianie choinki dwoma kolorami nie oznacza, że połowa ozdób ma być np. granatowa, a druga połowa - złota. Możesz postawić na opcję: wszystkie bombki w jednym kolorze, a łańcuchy w drugim. Takie połączenie jest bardzo eleganckie – choinka dodatkowo zyska jeśli rozświetli ją blask jasnych lampeczek (pod żadnym pozorem nie mogą być to lampki migające w różnych kolorach, bo zepsują cały efekt!).

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (28)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-25 16:27:19

re: Dekorowanie choinki: Jednokolorowa czy wielobarwna? MODNE POMYSŁY

moja będzie fioletowo biała

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-19 11:08:20

również na kolorowo ubieram choinkę, jest śliczna i 'wesoła'. A niektóre ozdoby mają nawet 18 lat, chociaż większość jest już nowych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 18:37:38

ja mam zawsze kolorową. Większość bombek jest jeszcze z młodości mamy, ale są także nowe bombki. ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 16:34:05

A moja będzie w tym roku cała kolorowa z ozdóbkami takimi pieknymi bajecznymi :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 12:41:03

moja mama w duzym pokoju ma choinke pod kolor scian taka rudo złotą a ja chciałam całą różową ale nie mogę znaleźć takich bombek ;//

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 10:14:11

Mnie się najbardziej podobają elegancko przystrojone choinki, w jednym, góra dwóch kolorach. Te pstrokate kojarzą mi się strasznie wiejsko, są zbyt chaotyczne. No i nie komponują się z resztą pokoju. Ja w tym roku miałam remont sypialni - 3 ściany mam w kolorze wanilii a jedną fioletową. Do tej pory miałam całą złotą choinkę ale z te święta sprezentuje jej małe fioletowe bombki, by się wszystko pięknie prezentowało :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-17 22:57:11

od paru lat w moim domu choinka jest żywa i na przemian albo srebrno niebieska albo czerwono złota ;) U mojego brata natomiast są ozdoby z suszonych plastrów cytryny i grejfruta :) i pięknie pachnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-17 21:14:54

o właśnie świąteczna choinka powinna być kolorowa wesoła i wesoła :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-17 19:26:09

a ja co roku mam wielka zywa choinke bo dla mnie jest to najwazniejsza ozdoba w swieta, zazwyczaj czerwono srebrna albo cala srebrna czerwona, wcale nie uwazam zeby by byla "zimna" wrecz przeciwin ie jest przesliczna i taka "domowa"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-17 16:38:52

ja mam żywą choinkę w gwiazdki we słony fajnie to wygląda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz