Sekret wyzwolonych włosów? Perfekcyjna dawka nawilżenia!

06 Lipca 2015

Pantene zdradza tajemnicę włosów pełnych życia.

Pantene Odnowa Nawilżenia

Kobiety na całym świecie znają uczucie wolności, jakie dają im włosy poruszające się na wietrze i subtelnie opadające na ramiona. Dzięki temu czują się młodziej, beztrosko, mają więcej energii.  Wyobraźmy sobie, że możemy cieszyć się tym uczuciem zawsze i wszędzie…

Codzienny stres to jeden z czynników stojących na drodze do perfekcyjnej fryzury, która pozbawiona witalności, w oczywisty sposób przekłada się na nasze samopoczucie. „Ciężkie” włosy z reguły oznaczają ich słabą kondycję. Zamiast nawilżonych, harmonijnie poruszających się pasm, widzimy pozbawione naturalnej swobody włosy, co świadczy o ich niedoskonałej formie – przesuszeniu i zniszczeniu.

Jak temu zaradzić? Naukowcy Pantene zbadali obieg wody w przyrodzie oraz to, jaki związek ze sobą mają zmiana poziomu wilgoci w otoczeniu i nawilżenie włosów. Eksperci odkryli, że sekret sprężystych, swobodnie układających się pasm leży w odpowiednim zarządzaniu cyrkulacją wody między otoczeniem a wnętrzem włókien włosa. Istotną rolę w tym procesie odgrywa bariera ochronna włosa: jeśli jest uszkodzona, to włosy stają się suche.

Jeni Thomas, główny ekspert P&G w dziedzinie pielęgnacji włosów i członkini Pantene Hair Research Institute wyjaśnia, na czym polega problem: Przesuszenie może być naprawdę frustrujące, ponieważ wiele kobiet często wkłada w nawilżanie włosów dużo wysiłku. Stres,na jaki codziennie narażone są nasze włosy, a także niewłaściwe używanieproduktów do stylizacji powodują, że trudno jest zapanować nad ich przesuszeniem. Powszechnie stosowanetechnologiedziałają powierzchownie, maskując jedynie problem. Wiele stosowanych dziś składników nawilżających jedynie pokrywa włókno włosa, co może doprowadzić do ich obciążenia. Może to również uniemożliwić swobodny ruch włosów, na którym nam tak zależy.

Pomoc jest w zasięgu ręki. Dzięki analizie funkcji bariery ochronnej włosa, naukowcy Pantene opracowali przełomową technologię, która pomaga zarządzać poziomem nawilżenia we włosach, dzięki temu zmniejszając tarcie pomiędzy nimi. Formuła o potwierdzonym klinicznie działaniu daje włosom zastrzyk intensywnego nawilżenia, nie obciążającich. Mikrocząsteczki, które chronią naturalną warstwę lipidową włókien,skupiają się na najbardziej przesuszonych obszarach. Rezultat? Zachwycająco lekkie, miękkie włosy, które odzyskują swobodę ruchu i poruszają się wrazz twoim energicznym krokiem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz