Mam 20 lat i siwe włosy

05 Grudnia 2017

„Już szron na głowie, już nie to zdrowie” – śpiewali kiedyś „Starsi Panowie”. Problem w tym, że dzisiaj siwe włosy pojawiają się na coraz młodszych głowach, także kobiecych.

siwe włosy

Siwizna atakuje wszystkich, także gwiazdy show-biznesu. Jedne robią, co mogą, by tylko ją ukryć, inne przekonują, że nie jest to żaden problem. Na przykład popularna prezenterka telewizyjna Kinga Rusin chętnie zamieszcza na swoim internetowym profilu zdjęcia, na których można bez trudu dostrzec siwe włosy. „To dla mnie normalne, ponieważ... nigdy nie farbowałam włosów! Kolor, który „noszę” na co dzień to mój naturalny odcień i do tej pory nie myślałam o tym, by go zmieniać czy odświeżać” – tłumaczy celebrytka w rozmowie z Wizaz.pl. W innym wywiadzie dodaje, że nie  używa farb do włosów, bo to sama chemia.

Z siwych włosów nie jest natomiast zadowolona księżna Kate, czego dowodem było zakończenie współpracy z długoletnim osobistym fryzjerem, po tym jak James Pryce założył profil na portalu społecznościowym, na którym publikował zdjęcia fryzur swojej najsławniejszej klientki. Jak podaje Telegraph.co.uk, stylista zamieścił między innymi fotografię zdradzającą siwiznę na czubku książęcej głowy. Uznano to za jawne naruszenie protokołu, nakazującego pełną dyskrecję w kwestiach prywatnych, dotyczących rodziny królewskiej. W efekcie fryzjer stracił pracę.

Zapomnij o drogich maskach i odżywkach do włosów. Oliwa z oliwek odmieni je nie do poznania!

Bez wątpienia siwizna staje się coraz większym problemem. Przed laty srebrzysta głowa kojarzyła się z dojrzałym wiekiem. Dziś przyjmuje się, że fizjologiczne siwienie związane ze starzeniem organizmu rozpoczyna się już między 30. a 40. rokiem życia, jednak lawinowo przybywa również dwudziestoparoletnich Polek, które pewnego dnia, stojąc przed lustrem odnajdują w czuprynie niepokojące jasne pasemka, świadczące o nieprawidłowo funkcjonujących melanocytach, czyli komórkach pigmentowych wytwarzających substancje koloryzujące. W konsekwencji włosy nabierają wówczas barwy biało-beżowej, a nie – jak nam się często wydaje – srebrnej, które jest po prostu złudzeniem optycznym.

Dlaczego tak się dzieje? Wczesne pojawienie się siwych włosów często jest dziedziczne, choć naukowcom do dzisiaj nie udało zidentyfikować genu odpowiedzialnego za to zjawisko. Często jednak same przyczyniamy się do rozwoju tego defektu estetycznego, który bywa konsekwencją stresującego stylu życia, palenia papierosów czy  niewłaściwej diety, ubogiej w produkty dostarczającej kwasu foliowego (witamina B3), biotyny (witaminy H), kwasu pantotenowego (witaminy B5), witaminy B12, czy minerałów: miedzi, cynku, żelaza i selenu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ala
(Ocena: 5)
2018-02-11 12:30:33

A ja tam kocham moje kola siwych pasemek :) Mam 21 lat :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-06 08:38:16

Preparat gr7

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-05 19:15:54

Można pić trawę pszeniczną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
(Ocena: 5)
2017-12-05 10:02:53

Ja miałam 18 lat jak zaczełam siwieć.Dziś mam 32 i bez farbowania się nie da.W dodatku również w wieku 18 lat wszystkie ósemki mi wyszły.Jedna po drugiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1