Porada fryzjerska: Metamorfoza Joanny

03 Lutego 2009

Włosy nieposłuszne, lokowane, wypadające. Co zrobić, żeby je zdyscyplinować, sprawić, by nabrały objętości, a przede wszystkim - aby naturalne loki były lokami, a nie lekko skręconym puchem, oklapłym u nasady głowy?

Porada fryzjerska: Metamorfoza Joanny

Joanna napisała do mnie tak przejmujący list, że postanowiłem ją zaprosić i osobiście wystylizować jej włosy. Efekty naszej pracy możecie zobaczyć na łamach Papilota.

Joanna jest artystką – pisarką, typ intelektualistki. Wygląd nie odgrywa w jej życiu aż tak ważnej roli. Nasza bohaterka od lat zmaga się z problemem „szalejących” hormonów, co niekorzystnie wpływa na jej włosy. Gdy spotkałem się z Joanną, dostrzegłem, że czeka mnie nie lada wyzwanie. Faktycznie, włosy mojej bohaterki są niezdyscyplinowane, przesuszone na końcach, a u nasady przetłuszczające się, co prowadzi do szybkiego ich opadania. Wytyczne Joanny były jasno sprecyzowane. Żadnych upięć w stylu ulepiona instalacja, która nie drgnie przy podmuchu wiatru. Moja bohaterka jest młodą, dynamiczną osobą i taką też chce fryzurę.

Metamorfozę Joanny zaczęliśmy od odpowiedniego wypielęgnowania włosów. Kręcone mają tendencje do przesuszania, więc użyliśmy produktów intensywnie regenerujących. W tego typu zabiegach najlepiej sprawdza się L'Oreal Professionnel, Absolut Repair, szampon, odżywka i serum (każdy specyfik ok. 80 zł). To doskonale opatentowana formuła kosmetyków do włosów z tendencją do przesuszania.

Kolejnym krokiem było spryskanie włosów Joanny specjalnym sprayem - 2-dniowa objętość z linii Wellaflex. Dzięki temu, kosmyki naszej bohaterki odzyskają sprężystość i utraconą objętość (w wyniku wypadania włosów), która utrzyma się nawet drugiego dnia po wykonaniu fryzury.

Następny krok to suszenie. Ten proces można wykonywać dwojako. Za pomocą suszarki z dyfuzorem lub zwykłej suszarki i przy użyciu okrągłej szczotki. Fryzura zaproponowana Joannie jest stylizacją, którą sama może odtworzyć. Mniej zaawansowanym polecam suszenie przy użyciu dyfuzora.

Po lekkim podsuszeniu włosów, wtarłem w nie piankę, również z linii 2-dniowa objętość firmy Wellaflex. Następnie, kontynuowałem suszenie, unosząc kosmyki u nasady głowy. Na koniec, wykonałem przedziałek z boku głowy.

Zaczesałem włosy naszej bohaterki z przodu głowy, na czoło – ta część przyda się w następnym etapie upinania. włosy z tyłu głowy zebrałem lewą dłonią, owijając je wokół niej. Kciukiem uniosłem kosmyki, zwijając je w banana. Prawą dłonią wygładziłem włosy.

Ważne, aby kok wzmocnić wsuwkami. Upięcie nie musi być gładko naciągnięte, im luźniejsze, tym efekt końcowy jest naturalniejszy i bardziej dziewczęcy, a na tym Joannie zależało najbardziej.

Trzeba jednak pamiętać, że dobre upięcie to takie, które jest stabilne i mocno utrwalone zarówno wsuwkami, jak i lakierem – 2 dniowa objętość marki Wellaflex. włosy znad czoła, które zostały, zaczesałem na bok, delikatnie okalając upięcie. W ten sposób uzyskałem nieład w stylu lat 60-tych. Dodatkowo, powyciągałem poszczególne kosmyki, tak aby fryzura Joanny w niczym nie przypominała ulepionej instalacji.

Moja bohaterka jest bardzo zadowolona z efektu końcowego. Zdradziła, że to najlepsza stylizacja włosów, jaką miała do tej pory. A przede wszystkim jest łatwa w wykonaniu i do samodzielnego odtworzenia.

Autorem zdjęć jest Marek Pietroń.

Jeśli potrzebujesz porady fryzjerskiej, pisz na adres: stylista(at)papilot.pl (dołącz aktualne zdjęcia).

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (178)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-31 13:20:30

moim zdaniem jest gorzej niż było. Teraz dopiero wyglądaja na suche i niezdrowe. Makijaż ratuje sytuację.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-29 22:31:32

mam taką sama sukienke! jest booska!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-02 13:40:00

Ładnie ładna dziewczyna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-01 17:47:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] hmmmmm wiem ze czepiam sie szczegółow ale na fot. nr 3 widac odbicie fotografa w lustrze ;p :D [/quote] moze bylo to zamierzone ;p[/quote] to jest przejście do drugiego pokoju a nie lustro xD <hahaha>[/quote] to jets lustro :DD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-12 15:22:00

ona ma zeza?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-13 14:47:00

Joanna napisała do mnie tak przejmujący list, że postanowiłem ją zaprosić i osobiście wystylizować jej włosy. Efekty Joanna jest artystką – pisarką, typ intelektualistki. Wygląd nie odgrywa w jej życiu aż tak ważnej roli. Nasza bohaterka od lat zmaga się z problemem „szalejących” hormonów, co niekorzystnie wpływa na jej włosy. Gdy spotkałem się z Joanną, dostrzegłem, że czeka mnie nie lada wyzwanie. Faktycznie, włosy mojej bohaterki są niezdyscyplinowane, przesuszone na końcach, a u nasady przetłuszczające się, co prowadzi do szybkiego ich opadania. Wytyczne Joanny były jasno sprecyzowane. Żadnych upięć w stylu ulepiona instalacja, która nie drgnie przy podmuchu wiatru. Moja bohaterka jest młodą, dynamiczną osobą i taką też chce fryzurę.gssagmms masausa sauasgmasgm,asg,masg,m.sa,mas.,s,mgsag,m,sam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-11 14:09:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] hmmmmm wiem ze czepiam sie szczegółow ale na fot. nr 3 widac odbicie fotografa w lustrze ;p :D [/quote] moze bylo to zamierzone ;p[/quote] to jest przejście do drugiego pokoju a nie lustro xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-23 20:36:00

na tych zdjęciach to gówn*o widać z tej metamorfozy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-16 19:40:00

stylista(at)papilot.pl<< to jaet adres e-mail?? zamiast `(at)` ma byc @??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-10 16:28:00

[quote="Gosc"]hmmmmm wiem ze czepiam sie szczegółow ale na fot. nr 3 widac odbicie fotografa w lustrze ;p :D [/quote] moze bylo to zamierzone ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz