Popraw gęstość swoich włosów! PORADY!

15 Października 2010

Gęste, zdrowe i lśniące włosy to atrybut kobiecości. Niestety zdarza się, że z różnych przyczyn zaczynają wypadać. Jak zahamować ten proces? Oczywiście od wewnątrz!

Popraw gęstość swoich włosów! PORADY!

Aż 80% kobiet skarży się na nadmiernie wypadające włosy. Problem jest poważny, bo nie ulega wątpliwości, że bujna, lśniąca czupryna to jeden z ważnych atrybutów kobiecości. Czasami wystarczy interwencja kosmetyczna – szampony, odżywki, maski. Zdarza się jednak, że zwlekając z leczeniem, narażamy się na coraz większe ubytki, które później trudno odbudować.

Aby sprawdzić, czy włosy wypadają nadmiernie, należałoby liczyć wszystkie włosy wypadające w ciągu doby przez kilka dni. Codzienna utrata włosów ulega dużym wahaniom indywidualnym, ale nie powinna przekraczać 100 włosów dziennie.

Wypadanie włosów może być skutkiem rozmaitych czynników od nieodpowiedniej fryzury, poprzez niewłaściwą dietę aż po zatrucie środkami chemicznymi. Oto kilka alarmujących sytuacji, które mogą przyczynić się do utraty włosów:

Regularne czesanie się w ciasny koński ogon lub kok – włosy notorycznie ciągnięte przez spinki i gumki osłabiają się, co w efekcie prowadzi do mechanicznego wypadania w skutek zaniku mieszków.

Silna gorączka – wzmożona utrata włosów występuje zwykle w 2-4 miesiące po ustąpieniu gorączki. Jako środek wspomagający podaje się wówczas preparaty doustne oraz witaminy.

Przyjmowanie niektrych leków lub pigułek antykoncepcyjnych – do utraty włosów przyczyniają się leki przeciwtarczycowe, przeciwkrzepliwe, środki antykoncepcyjne, cytostatyczne i immunosupresyjne. Wypadanie włosów może rozpocząć się już w 3 tygodnie od rozpoczęcia ich przyjmowania.

Aby zminimalizować ryzyko fali wypadanie włosów, na dobry początek postaraj się zmodyfikować swoją dietę. Włącz do jadłospisu żelazo (znajdziesz je między innymi w awokado, daktylach i kukurydzy), cynk (orzechy włoskie, jaja, ziarna słonecznika), wapń i magnez (seler, jabłka, brukselka), miedź (banany, ryby, soja) oraz witaminy A, C, E oraz z grupy B.

Osobom prowadzącym aktywny tryb życia, cierpiącym na wieczny brak czasu, specjaliści polecają przyjmowanie doustnych preparatów wzmacniających.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (81)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kasio
(Ocena: 5)
2015-05-31 10:40:42

re: Popraw gęstość swoich włosów! PORADY!

Na poprawę gęstości włosów najlepiej działa biotyna. Dlatego kilka tygodni temu zaczęłam brać biotebal, który ma jej największą dawkę na rynku. Lekarz mi powiedział, że nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale stymuluje porost nowych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 21:23:14

KuTk1C vwsdrnerikxm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 20:22:25

A few years ago I'd have to pay soemnoe for this information.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 12:29:21

Didn’t know the forum rules alwloed such brilliant posts.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 15:19:40

N7KFXf ehbvkmqrwhtr

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 02:49:03

I might be baetnig a dead horse, but thank you for posting this!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-23 17:22:26

"Przyjmowanie niek(?)trych leków lub pigułek antykoncepcyjnych proszę" o poprawienie błędu brakuje "ó"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-24 17:06:15

Czy redaktorki portalu słyszały o czymś takim jak prawo prasowe? artykuł sponsorowany? etyka dziennikarska? Bardzo wątpię, bo gdyby jednak im się udało - być może po przejściu na drugą stronę artykułu, zostałaby mi oszczędzona pieśń pochwalna o Inneovie. Który, nota bene, nie działa,

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-18 12:48:29

polecam maseczkę do włosów WAX, dostaniecie ja tylko w aptece. kosztuje w granicach 20 złotych. Jest skuteczna. moja włosy sie na gęściły. zresztą tez ją polcaja fryzjerki. by njamniej z mojej okolicy .;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-05 20:38:00

A mi nie wypadaja tylko sie strasznie łamią i to jest straszne bo przez to mam bardzo cienkie końcówki próbowałam juz wszystkiego i z zewnatrz i z wewnatzr wydalam kupe pieniedzy i nic...to moj ogromny problem i te rady sa zbedne bo nie pomagaja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz