Jak samodzielnie ufarbować włosy?

11 Sierpnia 2008

Zanim zabierzesz się za samodzielne farbowanie włosów, poznaj kilka cennych wskazówek, które pozwolą ci bezpiecznie osiągnąć wymarzony efekt! Pamiętaj, że samodzielne farbowanie to nie zabawa, lecz ciężka i wymagająca precyzji praca.

Jak samodzielnie ufarbować włosy?

Zanim zabierzesz się za samodzielne farbowanie włosów, poznaj kilka cennych wskazówek, które pozwolą ci bezpiecznie osiągnąć wymarzony efekt! Pamiętaj, że samodzielne farbowanie to nie zabawa, lecz ciężka i wymagająca precyzji praca:

  1. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów samodzielnie, zrób próbę uczuleniową. Nałóż odrobinę preparatu na skórę, np. w zgięciu łokcia i po kilku minutach spłucz wodą. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, śmiało możesz nakładać farbę na włosy.Pamiętaj, że raz przyciemnione włosy trudno jest rozjaśnić.
  2. Zastanów się więc nad kolorem, który chcesz zafundować swoim włosom. Jedynym sposobem na "odbarwienie" jest proces dekoloryzacji, który uszkadza strukturę włosa, szczególnie jeśli jest przeprowadzany w domu.
  3. Nawet najlepsza farba nie pokryje włosów zabarwionych henną lub innymi preparatami ziołowymi. Weź to pod uwagę przy wyborze preparatu, który zamierzasz stosować. Farby nałożone na włosy barwione ziołami mogą wejść w reakcję chemiczną i spowodować łamanie się włosów. Dlatego, jeśli będziesz chciała zmienić ich kolor farbą, będziesz zmuszona poczekać, aż odrosną.
  4. Jeśli oprócz farbowania chcesz poddać włosy trwałej ondulacji, powinnaś pamiętać, żeby dać włosom odpocząć pomiędzy zabiegami. Należy się im przynajmniej kilkutygodniowa przerwa. Ważna jest też kolejność! Najpierw zrób trwałą, później ufarbuj.
  5. Zawsze uważnie czytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Przestrzegaj co do minuty czasu trzymania mieszanki na głowie. Wśród składników farb są prekursorzy kolorów, które nabierają właściwego odcienia dopiero po określonym czasie. Jeśli zbyt szybko spłuczesz farbę, możesz uzyskać kolor inny, niż oczekiwałaś.
  6. Przed zabiegiem, kilka dni wcześniej, nie myj włosów. Wytworzy się wówczas naturalny płaszcz lipidowy, który zabezpieczy włosy przed zbytnią ingerencją chemicznych składników.
  7. Przy nakładaniu koloru łatwo pobrudzić skórę. Unikniesz tego, jeśli przed farbowaniem skórę u nasady włosów posmarujesz wazeliną lub kremem. Dłonie chroń rękawiczkami. Paznokcie, które są zbudowane z tych samych komórek co włosy, równie szybko co one chłoną farbę.
  8. Nie wszystkie farby kryją w pełni siwe włosy. Informacje na ten temat zwykle podane są na opakowaniu. Czytaj je więc uważnie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (71)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-09 21:28:40

ja chodze do salonu fryzierskiego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-24 14:02:52

w rzeczywistości jest tak że pisze na szamponie koloryzującym że jest on od 4 do 8 myć ale okazuje się często że szampon do końca nie wymył się i jakiś jego docień pozostał na włosach ponieważ chłonoł się w pigment włosa. Ja jako fryzjerka nie polecam stosowanie szampomu koloryzującego na wcześnie nie farbowanie włosy. Taki szampon można stosować wtedy go juz kolor się wypłucze po farbwaniu włosów farbą a nie macie czasu iść do fryzjera zafarbować włosów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-05 14:36:52

a czy te szampony koloryzujące są zmywalne bo ja chciałam na taki czerwono rudy a mam brązowe i czy ten kolor zejdzie i nie zniszczy włosów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-22 01:32:23

Ja miałam brązowe włosy i je przefarbowałam na czerwono-rudy.....efekt? : moje włosy zostały zamordowane, oklapły, połamały się, ale i tak nie żałuję! Mam super kolor, a włosy się jakoś odbuduje Ale teraz z kolorem włosów oddającym mój charakter czuję się lepiej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-02 12:50:43

Mnie pierwszy raz farbowała włosy kuzynka i efekt był świetny! ale potem się zmył i zrobiły się rude, więc postanowiłam przyciemnić je szamponem koloryzującym (6-8 myć), oczywiście zeszło po 4 ;p Potem zdecydowałam się na czarny szampon koloryzujący, ale (24 mycia). Nadal mi się trzyma, chociaż gdzieniegdzie widać brązowe "pasemka" i mam już 0,5 cm odrostów. Osobiście polecam szampony koloryzujące, nie polecam farb, bo farby bardziej niszczą włosy ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 12:47:12

wg. mnie mają się ufarbować włosy, a nie tłuszcz który się na nich znajduje po tym jak się ich nie myje kilka dni..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-29 08:50:00

zastanów się więc nad kolorem, który chcesz zafundować swoim włosom. Jedynym sposobem na "odbarwienie" jest proces dekoloryzacji, który uszkadza strukturę włosa, szczególnie jeśli jest przeprowadzany w domu.--------- wcale nie narusza strukktury wlosa mialam to robione wlosy nic sie nei zniszczyly z reszta na opakowaniu tez to pisze ehhh ten papilot czasami glupoty pisze!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-04 16:21:27

dokładnie, ja mimo przeprowadzenia tego zabiegu w domu nadal cieszę się zdrowymi, zadbanymi włosami..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-28 16:21:20

Nie zniszczyły Ci się - super. Ale każdy człowiek ma inne włosy, jedni mocniejsze inni słabsze, jednym by się zniszczyły, innym nie. Więc nie wiem czy to takie "głupoty" ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-30 12:29:00

najpier położyłam rozjaśniacz, wiadomo że od razu nie udało sie na całych włosach,później po jakimś czasie farbe blond i znowu po jakimś czasie rozjaśniacz na same końcówki tam gdzie nie udał sie poprzedni i już do końca rz w miwsiącu bardzo jasne blondy nakładałam:) ja ogólnie bardzo lubie eksperymentowac z włosami bo mam ich bardzo dużo i są bardzo gęste i twarde wiec jak mi jakiś kolor nie wychodzi to wcale sie nie przejmuje tylko za jakiś czas farbuje na iny:)obecnie jestem na etapie "gołębi popiel"-rewelacja ale za miesiąc i tak będzie z powrotem złoty blond:)pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-29 08:22:00

moge wiedzieć w jaki spodób zmeiniłaś włosy z czarnych na blond? nakładałaś sam rozjasniacz czy jak?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-28 15:19:00

jak mam pofarbowac włosy jesli fryzjerka zrobiła mi na gorze jasny blond a spod spodu czarne. czy moge nalozyc na przemian farbe i rozjasniacz czy jak mam postapić. moze mi ktos pomoc???

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-28 12:05:00

Ale na niektórych farbach pisze, żeby najpierw myć włosy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz