7 najczęstszych pytań o włosy

01 Lutego 2009

Jakiej używać szczotki? Czy nakręcanie włosów na wałki szkodzi? Jakie są domowe sposoby na zmianę koloru?

7 najczęstszych pytań o włosy

Czy powinno się używać różnych szczotek do czesania i układania włosów?

Najlepsze do czesania są szczotki wykonane w całości z drewna (tzn. nie tylko z drewnianą rączką, ale i z drewnianymi ząbkami), ponieważ łagodnie traktują nasze włosy. Fryzjerzy polecają także szczotki z naturalnej szczeciny dzika, gdyż ich głównym budulcem jest keratyna, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że nasze, podobnie zbudowane włosy zostaną mechanicznie uszkodzone. Bezpieczne (choć przez wiele kobiet nielubiane) są również grzebienie z szeroko rozstawionymi zębami.

Modelowanie wymaga większej precyzji oraz narzędzia, które pomoże nam nadać fryzurze pożądany kształt. Dlatego przydadzą się dwie okrągłe szczotki - jedna o dużej średnicy, dzięki której uniesiesz włosy u nasady, a druga o mniejszej - idealna do włosów krótszych bądź robienia mniejszych loków. Kobietom o bardzo długich i naturalnie prostych włosach poleca się prostokątne, płaskie szczotki. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz kształt czy wielkość, upewnij się, że szczotka jest wykonana z naturalnego włosia i ma właściwości antystatyczne. Dobrze wyposażona kosmetyczka nie oznacza całego worka niepotrzebnych szczotek i grzebieni. Lepiej mieć ich mniej, ale zainwestować w jakość oraz pamiętać o higienie nie tylko włosów, ale i przyrządów, którymi je czeszemy.

Czy suszarka naprawdę aż tak niszczy włosy?

Niestety, włosy, które schną same, nie niszczą się tak jak włosy poddane działaniu strumienia gorącego powietrza. Żeby złagodzić ten negatywny efekt, kup suszarkę z opcją chłodnego podmuchu - nie przyczyni się do tak drastycznej utraty wilgoci, a dodatkowo pomoże domknąć łuski włosa, przez co będą wyglądały na zdrowsze i bardziej lśniące.

Czy to prawda, że podczas miesiączki należy unikać fryzjera?

Faktycznie, to nie zabobon, ale naukowo podparta teza. Podczas okresu, w organizmie kobiety następuje gwałtowny skok hormonów, w czego efekcie włosy inaczej niż zwykle się układają, a łuski są bardziej odporne na otwieranie i zamykanie. W związku z tym, efekt strzyżenia może być kiepski, a farbowanie może zupełnie nie wyjść - kolor nie wniknie w pełni, a potem szybko się wypłucze. Niektórzy fryzjerzy są zdania, że ma to związek z podwyższoną temperaturą na skórze głowy. Lepiej więc odczekać kilka dni.

Czy codzienne układanie włosów na wałkach jest bardziej niszczące niż jednorazowa trwała ondulacja?

Obydwa zabiegi są szkodliwe - trwała, ze względu na silne środki chemiczne, które wysuszają i męczą włosy, a codzienne nakręcanie wałków przez uszkodzenia mechaniczne oraz konieczność używania suszarki, która, jak wspominaliśmy wcześniej, bywa zabójcza dla zdrowia włosów. Jeśli jednak kobieta pamięta o regularnej pielęgnacji, dba o ochronę i podcina końcówki, może być spokojna.

Czy rozjaśnianie włosów wodą utlenioną jest lepsze niż farbowanie?

Niezupełnie, woda utleniona niszczy włosy, a żeby uzyskać pożądany efekt, trzeba używać jej regularnie. Lepiej zdecydować się na rozjaśnienie łagodną farbą. Z domowych sposobów dla blondynek najlepsze i najłagodniejsze są płukani z rumianku - niestety, nie przyniosą spektakularnych efektów.

Czy można spać z mokrymi włosami?

Mokre włosy są najbardziej narażone na uszkodzenia, złamania. Rano będą więc połamane i pogniecione. Tak samo niewskazane jest pocieranie mokrych włosów ręcznikiem.

Czym różnią się od siebie odżywki bez spłukiwania i ze spłukiwaniem?

Odżywka bez spłukiwania jest idealna na mroźną zimę oraz słoneczne lato, ponieważ dobrze chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Niestety, obciąża kosmyki i nie regeneruje ich tak dobrze jak kosmetyk ze spłukiwaniem, który jest zazwyczaj silniejszy, bardziej nawilżający i zmiękczający.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (150)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-03 00:03:15

ja bym radziła co najmniej 3 tygodnie odstępu od poprzedniego farbowania.. :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-09 12:43:45

przepraszam czy mogę się dowiedzieć czy jeżeli ufarbuje się włosy na kolor i kolor zabardzo nie wyszedł i można pomolawoć jeszcze raz tym samym kolorem ale czy włosy nie wypadną

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-29 12:33:07

nie wypadną, wiem po swoich ;)) pozdrawiam:*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-20 00:11:00

Ehh. @ do Gościa dwa komentarze pode mną. To nie kwestia zdania. To kwestia faktów. Jeżeli ten ktoś pod Tobą rzeczywiście chodzi do szkoły fryzjerskiej, to jestem pewna, że nie pisał tego co pisał dla zabawy. Jeżeli jesteś po studiach ( nie zarzucam, że nie, czysta niewiedza ), sama na pewno wiesz, że nie pamiętasz każdego zagadnienia i każdego słowa skierowanego do Ciebie na wykładach. Chodzi o to, żeby ogarniać ogół informacji - ' aha, w trakcie okresu farbowanie nie wskazane ' np. Kochane Papilotki, skąd w Was tyle jadu ? ; ) Poluzujcie trochę, nie szarpcie się o każde wypowiedziane zdanie. Forum - wyrażamy emocje, opinie. Różne emocje. Różne opinie. Niezależnie od tego, na jakim poziomie utrzymana jest wypowiedź, niezależnie od tego, czy się z nią zgadzacie, wyraża ona czyjeś odczucia. Czy to źle ? Myślę, że powinnyśmy sobie tutaj na to pozwolić. W skrócie - uśmiech aplikujemy na pyszczki, chowamy ząbki jadowe, rozluźniamy się i próbujemy zacząć odbierać ' Komentarz do newsa ' inaczej, niż ' jeżeli ktoś tam, na dole, ma inne zdanie niż Ty, zwyzywaj go, zgnieć, podepcz, zakop, przecież tak być nie może !' ; ]]] Pozdrawiam cieplutko papilotkowate Kobietki. ; )))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-03 20:21:00

Słowo ce.lluit jest zacenzurowane, a słowo kurwa nie... Zróbcie coś z tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-23 14:20:00

Buahahhaahha szkoła fryzjerska....wymądrzasz sie ze chodzisz do szkoly fryzjerskiej a nie pamietasz dlaczego masz swoje zdanie takie a nie inne...Co do szamponu...owszem ma kwaśny odczyn ale niewiele szamponów dobrze domyka łuskę włosa bo jednak ich odczyn jest zbyt mało kwaśny, właśnie dlatego jest coś takiego jak odżywka! I choć nazwa jest tutaj myląca bo średnio ona odżywia włosy to faktycznie można nią sobie pomóc przed strzyżeniem żeby wygładzić włosy. Tak więc przeciwwskazaniem do strzyżenia podczas miesiączki jest co najwyżej finalne ułożenie fryzury bo mogą one być po prostu niesforne. Jeżeli chodzi o farbowanie i rozjaśnianie to tutaj chodzi przede wszystkim o to, że mało która kobieta dba o swoje włosy tak jak powinna po danym zabiegu i w efekcie tym włosy, które podczas miesiączki są dość słabe a brak natężonej w tym okresie pielęgnacji przyczyni się do szybszego wypłukania koloru. Inna jeszcze kwestią jest to, że faktycznie mogą przy nasadzie się włosy szybciej farbować. I nieprawdą jest, że hormony nie działają na włosy...popytaj kobiet w ciąży jak się zmieniają w tym okresie włosy...zmiany są baaaardzo odczuwalne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-23 19:43:00

[quote="Gosc"]Czy to prawda, że podczas miesiączki należy unikać fryzjera? Bzdura, podczas miesiączki normalnie można korzystać z zabiegów fryzjerskich. Włosy są wytworem skóry, a hormony nie mają już na nie większego wpływu. Czynniki zewnętrzne owszem. I jeśli chodzi o efekt strzyżenia... co za różnica czy łuski będą otwarte czy zamknięte jeśli przed strzyżeniem i tak wykonywane jest mycie włosów, odżywianie... Pod wpływem różnych czynników, temperatury... łuska się domknie lub otworzy. Jeśli chodzi o farbowanie to może być przyśpieszona reakcja po prostu. To przy rozjaśnianiu trzeba częściej sprawdzać co się dzieje z włoskami ;) Niektóre rzeczy są tutaj bardzo wyolbrzymione... ale jeśli ktoś ma własny rozum to może sam nawet pomyśleć... Pozdrawiam ![/quote] Jak nie wiesz co mówisz, to lepiej się ne wypowiadaj, bo piszesz tu pseudonaukowe teksty a to jest g*wno prawda, tyle Ci powiem . Uczę się w szkole fryzjerskiej ;] Raczej nie należy robić zabiegów fryzjerskich w czasie miesiączki, mój błąd bo nie pamiętam, ale zostało nam to wytłumaczone. Łuska zamyka się pod wpływem kwaśnego odczynu, więc trzeba mieć dobrany do tego szampon ... A co do farbowania i łusek, to jeśli już mamy pofarnbowane włosy to wtedy jeśli łuska jst otwarta to zybciej kolor się wypłukuje... Nie pozdrawiam ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-16 23:28:00

..te porady sa ogólne a nie indywidualne więc nie ma co sie dziwić ze nie kazdemu pasuja;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 22:07:00

Czy to prawda, że podczas miesiączki należy unikać fryzjera? Bzdura, podczas miesiączki normalnie można korzystać z zabiegów fryzjerskich. Włosy są wytworem skóry, a hormony nie mają już na nie większego wpływu. Czynniki zewnętrzne owszem. I jeśli chodzi o efekt strzyżenia... co za różnica czy łuski będą otwarte czy zamknięte jeśli przed strzyżeniem i tak wykonywane jest mycie włosów, odżywianie... Pod wpływem różnych czynników, temperatury... łuska się domknie lub otworzy. Jeśli chodzi o farbowanie to może być przyśpieszona reakcja po prostu. To przy rozjaśnianiu trzeba częściej sprawdzać co się dzieje z włoskami ;) Niektóre rzeczy są tutaj bardzo wyolbrzymione... ale jeśli ktoś ma własny rozum to może sam nawet pomyśleć... Pozdrawiam !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 21:58:00

ja tez mam taki przerażający język codziennie ;] mama mi zwraca uwagę, ale co z tego jak i tak kurwa dalej przeklinam. Nara kutafony

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-12 00:02:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] Kurwa to czym mam wycierać?!!! Takie pytanie chce mieć śliczne włosy więc zrezygnowałam z suszarki a tu proszę nawet wycieranie ręcznikiem przeszkadza O.o[/quote] wycieranie włosów ręcznikiem szkodzi, ale mozesz sobie zrobić "turban" i trzymać przez jakis czas to troche wyschną [/quote] "turbanu" też nie można robić bo włosy się łamią...[/quote] A CO MOŻNA DO CHOLERY?????????!!!!!!!!!!!!1. MAM 16 LAT I SORRY UŻYWAM SUSZARKI, KRĘCĘ I PROSTUJĘ MOJE DŁUGIE JASNE WŁOSY I NIC MI NIE JEST!!!!!!!!!!!!!!!;][/quote] jezyk dziewczyn i kobiet na tym forum jest przerazajacy:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz