5 cech męskich włosów, których nie lubią kobiety

Facet powinien dbać o swoją fryzurę. Ale nie zawsze tak jest.
5 cech męskich włosów, których nie lubią kobiety
Fot. Thinkstock
25.02.2016

Włosy są niewątpliwym atrybutem urody - nie tylko tej damskiej. Odpowiednia fryzura i zadbana czupryna to często jeden z głównych czynników, jaki biorą pod uwagę kobiety, oceniając atrakcyjność mężczyzny. Tymczasem, pomimo zauważalnych zmian w męskiej trosce o urodę, wciąż można spotkać panów, którzy są na bakier z odpowiednią pielęgnacją. 

Biały pył na ubraniu - kłopotliwy łupież

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów  skóry głowy. Według szacunków ten problem dotyczy około 5-10 % całej populacji, z przewagą płci męskiej. Jego obecność na męskiej głowie z pewnością nie wygląda estetycznie i może odstraszać kobiety. Jak się okazuje, oprócz negatywnego wpływu na atrakcyjność, łupież może być też oznaką poważniejszych kłopotów ze zdrowiem.

Brunetki czy blondynki? Wiemy, który kolor włosów GWARANTUJE powodzenie!

- Łupież powstaje w wyniku nadmiernego złuszczania się naskórka owłosionej skóry głowy. Widoczne gołym okiem białe płatki, tzw. łuski mogą być suche i mieć zabarwienie srebrzysto-popielate lub tłuste, w kolorze brudno-żółtym. Te pierwsze są objawem łupieżu suchego, drugie zaś tłustego – komentuje Wojciech Stasiak, stylista fryzur. - Nieleczony w odpowiednim momencie łupież suchy może przekształcić się w tłusty, który jest znacznie bardziej uciążliwy itrudniejszy do zwalczenia, niż łupież suchy - dodaje.

Czynniki wywołujące łupież można podzielić na wewnętrzne i zewnętrze. Te pierwsze powiązane są z zaburzeniami hormonalnymi, osłabieniem organizmu, stresem, predyspozycjami genetycznymi, a czasem chorobami takimi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy grzybica. Czynnikami zewnętrznymi wywołującymi łupież są źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji, nieodpowiednia higiena, zimny klimat, niezbilansowana dieta czy nadmierne ogrzewanie.

męskie włosy

Fot. Thinkstock

„Śliskie” - przetłuszczone włosy

Wbrew pozorom, walka z przetłuszczonymi włosami nie jest trudna. Wystarczy wyeliminować czynniki powodujące nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Oprócz troski o odpowiednią dietę, unikania stresujących sytuacji, bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja włosów. Wybór specjalistycznych szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów przetłuszczających się spowoduje, że włosy odzyskają utraconą świeżość. Panie na pewno docenią taką zmianę.

męskie włosy

Fot. Thinkstock

Długie, niezadbane włosy

Długie włosy wcale nie muszą być jedynie atutem damskiej urody. Zadbane, lśniące i odpowiednio uczesane mogą być także atrybutem mężczyzn. Jeśli jednak właściciel długich włosów nie troszczy się o nie, wówczas mogą jedynie odstraszać, a nie przyciągać uwagę.

Problem suchych i zniszczonych włosów spowodowany jest niewłaściwymi zwyczajami pielęgnacyjnymi bądź nadmiernymi stylizacjami, dlatego aby męskie włosy odpowiednio się prezentowały trzeba stosować się do kilku wytycznych związanych z ich odpowiednim traktowaniem.

Długie, męskie włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Panowie, którzy chcą mieć zadbane włosy powinni pamiętać, aby nie myć ich w zbyt ciepłej wodzie, nie pocierać zbyt intensywnie ręcznikiem po umyciu, używać odpowiedniego rodzaju szczotek do czesania i raczej unikać gorącego powietrza podczas ich suszenia. Istotną rolę w pielęgnacji odkrywają także odpowiednie kosmetyki - szampony i odżywki przeznaczone do włosów zniszczonych – komentuje Wojciech Stasiak.

TEST: Co mówi o Tobie fryzura?

męskie włosy

Fot. Thinkstock

Koloryzacja

Wśród wszystkich kobiet zapewne znajdą się zwolenniczki panów, którzy nie boją się eksperymentować z kolorem na głowie. Większość przedstawicielek płci żeńskiej woli jednak bardziej naturalnych panów. Nie od dziś wiadomo, że pięknie przystrzyżone, szpakowate włosy potrafią zawrócić w głowie nie jednej pani. Najlepszym dowodem  jest doceniana przez wiele kobiet uroda hollywoodzkich gwiazdorów.

męskie włosy

Fot. Thinkstock

Fryzura „na pożyczkę”

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u panów jest łysienie androgenowe. Dotyczy ono przeciętnie co trzeciego mężczyzny w wieku między 25. a 40. rokiem życia i około 60% mężczyzn w wieku 50 lat.

Jest to proces, który rozwija się stopniowo, zaczynając się zazwyczaj od skroniowo-czołowej utraty włosów i prowadzi do powstawania tzw. zakoli w okolicach kątów czołowych. Często towarzyszy temu także przerzedzanie się włosów na czubku głowy. Ostatecznie włosy utrzymują się jedynie w tylnej, potylicznej części głowy.

- Bardzo często panowanie ignorują pierwsze objawy łysienia - często sądzą też, że nic nie można zrobić z tym problemem i taka jest naturalna kolej rzeczy. To błąd. Stosowanie środków prewencyjnych w postaci zbilansowanej diety, odpowiedniej pielęgnacji, a przede wszystkich używania środków, które działają profilaktycznie, wzmacniając i odżywiając mieszek włosowy, może w wielu przypadkach skutecznie przeciwdziałać nadmiernej utracie włosów - komentuje Wojciech Stasiak, stylista fryzur.

Pomimo braku jakichkolwiek działań w kierunku powstrzymania nadmiernego wypadania włosów, wielu panów próbuje ukryć ten wstydliwy problem, wykonując tzw. „fryzurę na pożyczkę”. Efekt najczęściej jest jednak mało estetyczny, co przekłada się także na spadek ich atrakcyjności w oczach kobiet.

męskie włosy

Fot. Thinkstock

Nie lekceważ!

Przetłuszczone, nadmiernie wypadające włosy, zniszczone końcówki czy pojawiający się łupież - nie należy lekceważyć tych objawów! Odpowiednio wcześnie rozpoczęte działania profilaktyczne w wielu przypadkach pozwalają pozbyć się nieprzyjemnych problemów i uniknąć konsekwencji zaniedbań. Piękne i zadbane włosy, które są efektem odpowiedniej troski przełożą się na wzrost pewności siebie i atrakcyjność. My, kobiety, na pewno to docenimy.

Molekuła Regen7 - jedna substancja, wiele zastosowań

Od pewnego czasu na rynku dostępne są produkty zawierające substancję czynną o nazwie Molekuła Regen7. To odkrycie polskich naukowców z Łodzi znalazło swoje zastosowanie w specjalistycznych preparatach dermokosmetycznych, przeznaczonych zarówno do pielęgnacji skóry problemowej jak i włosów, rzęs i brwi, borykających się z problemem nadmiernego wypadania.

Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek. Dzięki swoim właściwościom działa regenerująco, utrzymując skórę w dobrej kondycji. Ponadto, substancja poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy, przez co wpływa także na jego odżywienie. Molekuła Regen7 reguluje także pracę gruczołów łojowych. Dzięki tym wszystkim właściwościom, znalazła tak wszechstronne zastosowanie w produktach dermokosmetycznych.

Masz cienkie włosy? Te fryzury optycznie dodadzą im objętości!

 

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Admiral (Ocena: 5) 03.04.2019 22:10
Włosy w oleju od frytek.. ble https://meskie-sprawy.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2016 16:04
najgorszy typ faceta-stary z brzchem i dlugimi wlosami
odpowiedz

Polecane dla Ciebie