5 cech męskich włosów, których nie lubią kobiety

25 Lutego 2016

Facet powinien dbać o swoją fryzurę. Ale nie zawsze tak jest.

męskie włosy

Włosy są niewątpliwym atrybutem urody - nie tylko tej damskiej. Odpowiednia fryzura i zadbana czupryna to często jeden z głównych czynników, jaki biorą pod uwagę kobiety, oceniając atrakcyjność mężczyzny. Tymczasem, pomimo zauważalnych zmian w męskiej trosce o urodę, wciąż można spotkać panów, którzy są na bakier z odpowiednią pielęgnacją. 

Biały pył na ubraniu - kłopotliwy łupież

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów  skóry głowy. Według szacunków ten problem dotyczy około 5-10 % całej populacji, z przewagą płci męskiej. Jego obecność na męskiej głowie z pewnością nie wygląda estetycznie i może odstraszać kobiety. Jak się okazuje, oprócz negatywnego wpływu na atrakcyjność, łupież może być też oznaką poważniejszych kłopotów ze zdrowiem.

Brunetki czy blondynki? Wiemy, który kolor włosów GWARANTUJE powodzenie!

- Łupież powstaje w wyniku nadmiernego złuszczania się naskórka owłosionej skóry głowy. Widoczne gołym okiem białe płatki, tzw. łuski mogą być suche i mieć zabarwienie srebrzysto-popielate lub tłuste, w kolorze brudno-żółtym. Te pierwsze są objawem łupieżu suchego, drugie zaś tłustego – komentuje Wojciech Stasiak, stylista fryzur. - Nieleczony w odpowiednim momencie łupież suchy może przekształcić się w tłusty, który jest znacznie bardziej uciążliwy itrudniejszy do zwalczenia, niż łupież suchy - dodaje.

Czynniki wywołujące łupież można podzielić na wewnętrzne i zewnętrze. Te pierwsze powiązane są z zaburzeniami hormonalnymi, osłabieniem organizmu, stresem, predyspozycjami genetycznymi, a czasem chorobami takimi jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy grzybica. Czynnikami zewnętrznymi wywołującymi łupież są źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji, nieodpowiednia higiena, zimny klimat, niezbilansowana dieta czy nadmierne ogrzewanie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-25 16:04:44

re: 5 cech męskich włosów, których nie lubią kobiety

najgorszy typ faceta-stary z brzchem i dlugimi wlosami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1