Polacy kochają te dania na wynos. W 2021 roku zamawialiśmy je najczęściej

Czy wy też regularnie je zamawiacie?
Polacy kochają te dania na wynos. W 2021 roku zamawialiśmy je najczęściej
Fot. Unsplash
09.12.2021

W ostatnich latach pokochaliśmy jedzenie na wynos, najchętniej zamawiane za pośrednictwem aplikacji. Wystarczy parę kliknięć i kilkanaście, kilkadziesiąt minut, aby ulubione danie pojawiło się u naszych drzwi.  

Zobacz również: Polski przepis uznany za ósmą najlepszą zupę na świecie. „Najsmaczniejsze danie w Polsce”

A co zamawiamy najczęściej? Już po raz trzeci postanowił to sprawdzić serwis pyszne.pl, jeden z najpopularniejszych pośredników między knajpami a klientami w naszym kraju. Z Raportu Food Trendów 2021 dowiadujemy się, jakie dania najbardziej smakują polskim podniebieniom. Czy wy też regularnie je zamawiacie? 

Jakie dania na wynos zamawialiśmy w 2021? Raport Food TrendówFot. Unsplash

Jakie dania na wynos zamawialiśmy w 2021? Raport Food Trendów 

Raport Food Trendów za rok 2021 to ciekawa analiza aktualnych zwyczajów jedzeniowych Polaków. Obrazuje on, jaki wpływ na rynek delivery w mijającym roku miały z jednej strony pandemia, a z drugiej - nieustannie rozwijające się nowe kulinarne trendy. 

W 2021 roku liczba aktywnych użytkowników pyszne.pl przekroczyła 3 mln. Serwis obecny jest w ponad 800 miejscowościach w całej Polsce i ma ponad 13 tys. restauracji partnerskich. W czasie pandemii dynamika wzrostu pyszne.pl nie zmieniła się w sposób zasadniczy - serwis zanotował o 52 proc. więcej zamówień niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Natomiast istotne znaczenie miało dołączenie do platformy 44 proc. więcej restauracji i związane z tym poszerzenie oferty, czytamy w raporcie. 

Jakie jedzenie najchętniej zamawiają Polacy? W 2021 roku najszybciej na popularności zyskały kuchnie grecka, amerykańska i tajska (wszystkie o 18 proc. rok do roku) oraz polska i arabska (15 proc.). Mimo to, najpopularniejszym daniem w dostawie pozostaje pizza. Na drugim miejscu znalazł się burger, a na trzecim - kebab. 

Bardzo silnym trendem okazała się również kuchnia roślinna - liczba zamówień wegańskich i wegetariańskich posiłków wzrosła o niemal połowę w porównaniu z rokiem poprzednim. Najpopularniejszymi specjałami w tej kategorii okazały się bezmięsne odpowiedniki dobrze znanych potraw - pizza vegetariana, wegetariański lub wegański burger, roślinne nuggetsy i sajgonki, wynika z raportu. 

Co ciekawe, w związku z pandemią koronawirusa i faktem, że wiele osób przeszło na pracę zdalną, przesunięciu uległy najpopularniejsze godziny składania zamówień. O ile przed pierwszym lockdownem były to wieczory, powiązane z powrotem z pracy i relaksem w domu, obecnie najwięcej - niemal 40 proc. zamówień - przypada w porze obiadowej, między 12:00 a 15:00. 

A wy jakie jedzenie najchętniej zamawiacie przez aplikacje? 

Zobacz również: Uber Eats wyjawił, co zamawiamy najczęściej. Te dania cieszą się największą popularnością

Polecane wideo

W których zakątkach świata Twoja twarz i figura spodobałyby się najbardziej?
W których zakątkach świata Twoja twarz i figura spodobałyby się najbardziej? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 11.04.2022 09:30
Pizza <3 <3
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 12:29
Ja zamawiam na wynos głównie pierogi, pizzę, burgery i kebsa.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.12.2021 11:08
Pizza i sushi, to te dania najczęściej przywozi mi dostawca z roomservice. Polską domową kuchnię też czasem zamawiam, szczególnie jak w jakaś niedzielę mam chęć na schabowego ze złocistą panierką. :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie