Jak samodzielnie ufarbować włosy?

Zanim zabierzesz się za samodzielne farbowanie włosów, poznaj kilka cennych wskazówek, które pozwolą ci bezpiecznie osiągnąć wymarzony efekt! Pamiętaj, że samodzielne farbowanie to nie zabawa, lecz ciężka i wymagająca precyzji praca.
Jak samodzielnie ufarbować włosy?
11.08.2008

Zanim zabierzesz się za samodzielne farbowanie włosów, poznaj kilka cennych wskazówek, które pozwolą ci bezpiecznie osiągnąć wymarzony efekt! Pamiętaj, że samodzielne farbowanie to nie zabawa, lecz ciężka i wymagająca precyzji praca:

  1. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów samodzielnie, zrób próbę uczuleniową. Nałóż odrobinę preparatu na skórę, np. w zgięciu łokcia i po kilku minutach spłucz wodą. Jeśli po 48 godzinach nie pojawi się zaczerwienienie, śmiało możesz nakładać farbę na włosy.Pamiętaj, że raz przyciemnione włosy trudno jest rozjaśnić.
  2. Zastanów się więc nad kolorem, który chcesz zafundować swoim włosom. Jedynym sposobem na "odbarwienie" jest proces dekoloryzacji, który uszkadza strukturę włosa, szczególnie jeśli jest przeprowadzany w domu.
  3. Nawet najlepsza farba nie pokryje włosów zabarwionych henną lub innymi preparatami ziołowymi. Weź to pod uwagę przy wyborze preparatu, który zamierzasz stosować. Farby nałożone na włosy barwione ziołami mogą wejść w reakcję chemiczną i spowodować łamanie się włosów. Dlatego, jeśli będziesz chciała zmienić ich kolor farbą, będziesz zmuszona poczekać, aż odrosną.
  4. Jeśli oprócz farbowania chcesz poddać włosy trwałej ondulacji, powinnaś pamiętać, żeby dać włosom odpocząć pomiędzy zabiegami. Należy się im przynajmniej kilkutygodniowa przerwa. Ważna jest też kolejność! Najpierw zrób trwałą, później ufarbuj.
  5. Zawsze uważnie czytaj ulotkę dołączoną do opakowania. Przestrzegaj co do minuty czasu trzymania mieszanki na głowie. Wśród składników farb są prekursorzy kolorów, które nabierają właściwego odcienia dopiero po określonym czasie. Jeśli zbyt szybko spłuczesz farbę, możesz uzyskać kolor inny, niż oczekiwałaś.
  6. Przed zabiegiem, kilka dni wcześniej, nie myj włosów. Wytworzy się wówczas naturalny płaszcz lipidowy, który zabezpieczy włosy przed zbytnią ingerencją chemicznych składników.
  7. Przy nakładaniu koloru łatwo pobrudzić skórę. Unikniesz tego, jeśli przed farbowaniem skórę u nasady włosów posmarujesz wazeliną lub kremem. Dłonie chroń rękawiczkami. Paznokcie, które są zbudowane z tych samych komórek co włosy, równie szybko co one chłoną farbę.
  8. Nie wszystkie farby kryją w pełni siwe włosy. Informacje na ten temat zwykle podane są na opakowaniu. Czytaj je więc uważnie.

Polecane wideo

Komentarze (71)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.09.2011 21:28
ja chodze do salonu fryzierskiego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2010 14:02
w rzeczywistości jest tak że pisze na szamponie koloryzującym że jest on od 4 do 8 myć ale okazuje się często że szampon do końca nie wymył się i jakiś jego docień pozostał na włosach ponieważ chłonoł się w pigment włosa. Ja jako fryzjerka nie polecam stosowanie szampomu koloryzującego na wcześnie nie farbowanie włosy. Taki szampon można stosować wtedy go juz kolor się wypłucze po farbwaniu włosów farbą a nie macie czasu iść do fryzjera zafarbować włosów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2010 14:36
a czy te szampony koloryzujące są zmywalne bo ja chciałam na taki czerwono rudy a mam brązowe i czy ten kolor zejdzie i nie zniszczy włosów
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2009 12:50
Mnie pierwszy raz farbowała włosy kuzynka i efekt był świetny! ale potem się zmył i zrobiły się rude, więc postanowiłam przyciemnić je szamponem koloryzującym (6-8 myć), oczywiście zeszło po 4 ;p Potem zdecydowałam się na czarny szampon koloryzujący, ale (24 mycia). Nadal mi się trzyma, chociaż gdzieniegdzie widać brązowe "pasemka" i mam już 0,5 cm odrostów. Osobiście polecam szampony koloryzujące, nie polecam farb, bo farby bardziej niszczą włosy ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.08.2009 12:47
wg. mnie mają się ufarbować włosy, a nie tłuszcz który się na nich znajduje po tym jak się ich nie myje kilka dni..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie