Popraw gęstość swoich włosów! PORADY!

Gęste, zdrowe i lśniące włosy to atrybut kobiecości. Niestety zdarza się, że z różnych przyczyn zaczynają wypadać. Jak zahamować ten proces? Oczywiście od wewnątrz!
Popraw gęstość swoich włosów! PORADY!
15.10.2010

Aż 80% kobiet skarży się na nadmiernie wypadające włosy. Problem jest poważny, bo nie ulega wątpliwości, że bujna, lśniąca czupryna to jeden z ważnych atrybutów kobiecości. Czasami wystarczy interwencja kosmetyczna – szampony, odżywki, maski. Zdarza się jednak, że zwlekając z leczeniem, narażamy się na coraz większe ubytki, które później trudno odbudować.

Aby sprawdzić, czy włosy wypadają nadmiernie, należałoby liczyć wszystkie włosy wypadające w ciągu doby przez kilka dni. Codzienna utrata włosów ulega dużym wahaniom indywidualnym, ale nie powinna przekraczać 100 włosów dziennie.

Wypadanie włosów może być skutkiem rozmaitych czynników od nieodpowiedniej fryzury, poprzez niewłaściwą dietę aż po zatrucie środkami chemicznymi. Oto kilka alarmujących sytuacji, które mogą przyczynić się do utraty włosów:

Regularne czesanie się w ciasny koński ogon lub kok – włosy notorycznie ciągnięte przez spinki i gumki osłabiają się, co w efekcie prowadzi do mechanicznego wypadania w skutek zaniku mieszków.

Silna gorączka – wzmożona utrata włosów występuje zwykle w 2-4 miesiące po ustąpieniu gorączki. Jako środek wspomagający podaje się wówczas preparaty doustne oraz witaminy.

Przyjmowanie niektrych leków lub pigułek antykoncepcyjnych – do utraty włosów przyczyniają się leki przeciwtarczycowe, przeciwkrzepliwe, środki antykoncepcyjne, cytostatyczne i immunosupresyjne. Wypadanie włosów może rozpocząć się już w 3 tygodnie od rozpoczęcia ich przyjmowania.

Aby zminimalizować ryzyko fali wypadanie włosów, na dobry początek postaraj się zmodyfikować swoją dietę. Włącz do jadłospisu żelazo (znajdziesz je między innymi w awokado, daktylach i kukurydzy), cynk (orzechy włoskie, jaja, ziarna słonecznika), wapń i magnez (seler, jabłka, brukselka), miedź (banany, ryby, soja) oraz witaminy A, C, E oraz z grupy B.

Osobom prowadzącym aktywny tryb życia, cierpiącym na wieczny brak czasu, specjaliści polecają przyjmowanie doustnych preparatów wzmacniających.

 

wypadanie włosów

Inneov Gęstość włosów to pierwszy doustny preparat wzmacniający włosy. Został stworzony, aby zahamować wypadanie włosów i zwiększyć ich gęstość. Jego unikalna formuła zawiera Taurynę. To aminokwas siarkowy, który wykazuje pokrewieństwo do cebulki włosa. Tauryna ma zdolność odkładania się w cebulce włosa, chroniąc ją przed uszkodzeniami i zniekształceniami powodującymi wypadanie włosów.

Obecne w Inneov Gęstość włosów katechiny z zielonej herbaty i pestek winogron pozwalają na wzmocnienie mikrokrążenia odpowiedzialnego za transport składników odżywczych do cebulki. Cynk jest zaś pierwiastkiem niezbędnym do syntezy keratyny - podstawowego budulca włosa.

Pierwsze efekty stosowania preparatu widać już po miesiącu. Po trzech miesiącach wypadanie włosów zostaje znacząco zahamowane. włosy stają się gęstsze i mocniejsze.

W laboratoriach Inneov opracowano specjalny test – tzw. 3 ruchów grzebienia. Ochotniczki zbierały rano przez 7 dni włosy, które wypadły im podczas 3 standardowych ruchów rozczesywania. Następnie włosy były liczone. Test ten pozwala na rozpatrywanie problemu codziennego wypadania włosów w warunkach rzeczywistych. Na jego podstawie zaobserwowano, że już po 3 miesiącach wypadanie włosów zostało spowolnione, a po 6. uległo zahamowaniu.

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Polecane wideo

Komentarze (72)
Ocena: 5 / 5
kasio (Ocena: 5) 31.05.2015 10:40
Na poprawę gęstości włosów najlepiej działa biotyna. Dlatego kilka tygodni temu zaczęłam brać biotebal, który ma jej największą dawkę na rynku. Lekarz mi powiedział, że nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale stymuluje porost nowych.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 21:23
KuTk1C vwsdrnerikxm
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 20:22
A few years ago I'd have to pay soemnoe for this information.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 12:29
Didn’t know the forum rules alwloed such brilliant posts.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2011 15:19
N7KFXf ehbvkmqrwhtr
odpowiedz

Polecane dla Ciebie