4 fryzury z warkoczem – zobacz, jak je wykonać!

Styliści gwiazd oszaleli na punkcie plecionek. Ty także, samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki, możesz sprawić sobie jedną z super modnych fryzur!
4 fryzury z warkoczem – zobacz, jak je wykonać!
05.10.2010

Warkocz, który jeszcze kilka sezonów temu kojarzył się wyłącznie z rozpoczęciem roku szkolnego w podstawówce lub pierwszą komunią, stał się obecnie fryzurą numer jeden na pokazach i okładkach stylowych magazynów – ozdobił między innymi trzy okładki  VOGUE’a. Tej jesieni powinien być niedbały, lekko potargany, niedokończony. Wszelkie wariacje dozwolone.

Inspiracji poszukałyśmy wśród gwiazd!

galeria fryzur

Pocahontas po przejściach

Umyj włosy, spryskaj odżywką i… pozwól im wyschnąć w naturalny sposób. Nie używaj prostownicy! Pasma powinny być delikatnie pofalowane, ale nie pokręcone. Zrób asymetryczny przedziałek, grzywkę zaczesz delikatnie na bok, nie chowaj pasemek za uszy. Po stronie, gdzie włosów jest więcej zacznij pleść luźny warkocz. Zaplącz go zwykłą, czarną gumką. Fryzury niczym nie utrwalaj, niech wiatr dodatkowo ją potarga.

 

 

warkocz

Nowoczesna hippiska!

Prosta fryzurka, którą wykonasz bez niczyjej pomocy, jeśli masz długie włosy bez grzywki. Zrób przedziałek i wydziel dwa pasma. Zapleć z nich warkoczyki i zepnij z tyłu głowy. Efekt będzie szczególnie oszałamiający, jeśli dół delikatnie pofalujesz, np. prostownicą. Wystarczy, że „poprzełamujesz” pasma na kilku wysokościach.

 

 

jak zrobić warkocz

Księżniczka z półkoroną

Na początku skomplikowany splot, po kilku próbach uznasz za dziecinnie prosty. Po zapleceniu dobierańca i upięciu go na wysokości ucha małą spinką, utrwal go lakierem, a resztę włosów lekko zakręć, np. używając papilotów.

 

 

fryzury z długich włosów

Retro koszyczek

Takiej fryzurki nie powstydziłaby się żadna guwernantka! Na środku głowy zrób przedziałek, grzywkę schowaj za uszami i zapleć dwa klasyczne warkocze aż po koniuszki włosów. Podnieś je do góry i zepnij ze sobą na czubku głowy. Dla wzmocnienia konstrukcji możesz warkocze umocować do włosów w kilku miejscach.

Lilka Tylman

Zobacz także:

Czy testery perfum pachną inaczej?

Zalotka, maskara, kępki – co wybrać?

Polecane wideo

Komentarze (49)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.03.2013 14:26
YYY... myślałam że lepiej wytłumaczą jak to zrobić i dodadzą podpisane obrazki jak zrobić, krok po kroku ;(( Stronę oceniam na 2/100
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2012 19:13
piekne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.09.2012 14:19
fajne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2012 14:08
żywiec zdrój smako-łyk to połączenie krystalicznie czystej górskiej wody źródlanej ze smakiem pysznych owoców (w tym momencie smak gruszkowy) :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2012 01:42
hbjhk
odpowiedz

Polecane dla Ciebie