Porada fryzjerska: Jak samodzielnie skrócić grzywkę?

Długie włosy z grzywką to najpopularniejsza wśród kobiet fryzura. Aby wyglądała nienagannie, należy regularnie podcinać końcówki. Co ważne, nie musisz za każdym razem biegać do salonu!
Porada fryzjerska: Jak samodzielnie skrócić grzywkę?
06.08.2010

Podobno każda z nas zmienia w ciągu życia swoje uczesanie ponad 100 razy! Najczęściej decydujemy się na długie włosy z grzywką, która aby prezentować się efektownie, wymaga starannej pielęgnacji i regularnego skracania. Nie musisz jednak za każdym razem biegać do salonu – delikatnie podcinanie możesz przeprowadzić sama w domowym zaciszu (lub hotelowym pokoju podczas egzotycznych wakacji)!

Pamiętaj! Nigdy nie podcinaj grzywki samodzielnie na mokrych włosach (szczególnie, jeśli naturalnie się falują). Są wtedy intensywnie wyprostowane, co wiąże się z ryzykiem zbyt mocnego skrócenia, które dostrzeżesz dopiero po wysuszeniu czupryny.

Jeśli zależy ci na idealnie równej, geometrycznie prostej linii grzywki…

Rozdziel grzywkę na trzy warstwy. Wydziel pierwszą (tę najbliższą krawędzi twarzy), rozczesz grzebieniem o gęsto ułożonych ząbkach i podetnij, trzymając nożyczki fryzjerskie poziomo. Następnie wydziel drugą warstwę, połóż na pierwszej i przytnij tak, aby obie warstwy się zrównały. To samo zrób z trzecią. Teraz możesz włosy zmoczyć i dociąć tylko pojedyncze włoski, które okażą się zbyt długie.

Jeśli chcesz uzyskać efekt rock’n’rollowej swobody…

Aby grzywka była nieco postrzępiona, trzymaj nożyczki pionowo do góry i podcinaj o około centymetr co drugie, trzecie pasemko.

Warto wiedzieć: Nie każdej twarzy pasuje grzywka. Panie o buzi kwadratowej powinny zupełnie z niej zrezygnować. Twarze okrągłe dobrze wyglądają z lekką grzywką, mocno wycieniowaną. Trójkątnym służy bardzo krótka lub asymetryczna. Aby złagodzić ostrość twarzy prostokątnej zdecyduj się na mocno ukośną. W najszczęśliwszym położeniu są kobietki o buziach owalnych – mogą eksperymentować do woli!

Lilka Tylman

Zobacz także:

Wasze Fryzury: Kok z wykorzystaniem papilotów

Nasza Czytelniczka pokazuje, jak krok po kroku wykonać ciekawe upięcie – doskonałe na lato!

Koszmar cienkich włosów

Jeszcze dzisiaj powinnaś zmienić złe nawyki i rozpocząć ekspresową regenerację osłabionych kosmyków.

Polecane wideo

Komentarze (32)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2014 20:47
jak dobrze podciac grzywke po skosie samemu ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.05.2014 20:40
Czym myc wlosy by byly gladkie lsniace i jakie preparaty stosowac pod prostownice?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2012 14:41
miałam ten sam problem co koleżanka nizej miałam włosy prawie do pasa a obcieła mi troszke za ramiona ....to sie nazywa podcięcie koncówek centymetr??? chyba 15cm a z grzywką to już lepiej nic nie mówie chciałam od brwi w dół na skos scieła od prawej do lewej tylko ze przed brwi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2011 17:47
mi mama podcina grzywkę i końcówki.. raz byłam u fryzjerki i grzywkę obięła mi przed brwi (a chciałam przed oczy), a włosy skróciła mi o jakieś 10 cm (a prosiłam o 3) i z moich długich włosów za stanik miałam króciutkie,, ledwo co dosięgały piersi.. potem męczyłam się rok, żeby odrosły..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.08.2010 00:14
ja w 90% przypadków sama
odpowiedz

Polecane dla Ciebie