Jak brudna pościel wpływa na nasze włosy? Będziesz zaskoczona!

Poucza trycholożka.
Jak brudna pościel wpływa na nasze włosy? Będziesz zaskoczona!
fot. Pexels/ Karolina Grabowska
06.04.2024

Czy wiesz, jak często powinno się zmieniać pościel? Cóż, na to pytanie trudno znaleźć jedną, właściwą odpowiedź, niemniej przyjmuje się, że średnio raz w tygodniu byłoby optymalnym działaniem. Dlaczego właśnie tak? Jeden z powodów zdradza trycholożka.

Przeczytaj też: Orientalna płukanka, która genialnie wzmacnia włosy. Koreanki robią ją raz w tygodniu

Jak często zmieniać pościel? Rada trychologa

Choć może się to wydawać nieco obrzydliwe, po kilku godzinach spędzonych w łóżku na naszej pościeli pojawiają się nie tylko włosy, lecz także pot, ślina czy resztki naskórka. Nie mówiąc już oczywiście o kurzu i innych niechcianych „elementach”. Jeśli więc nie będziesz regularnie prać pościeli, nagromadzone nieczystości będziesz przenosić nie tylko na swoją skórę, lecz także na włosy. W konsekwencji musisz liczyć się z możliwością pojawienia się różnego rodzaju alergii, problemów skórnych czy… przetłuszczających się włosów. Trycholog ostrzega, że brudne poszewki mogą wpłynąć także na powstawanie łupieżu.

Przeczytaj też: Najgorsze błędy, które możesz popełnić podczas farbowania włosów w domu

Jeżeli kąpiesz się przed pójściem spać bez umycia głowy, to na twoich włosach gromadzi się kurz, brud, resztki kosmetyków i bakterie ze wszystkich miejsc, którymi dotykałaś włosy w ciągu dnia. I to wszystko zostaje na Twojej poduszce. A w nocy obracamy się przecież często, bezwiednie dotykając twarzą poduszki i wszystko to przenosisz na twarz. A jeśli dodatkowo masz łupież i nie będziesz zmieniać poszewki co najmniej raz w tygodniu, to walka z łupieżem będzie przypominała błędne koło, nawet jeśli użyjesz najlepszych produktów na świecie –  wyjaśnia na Tiktoku trycholożka, Olga Poniatowska.

Zaskoczona?

Przeczytaj też: Trzy fryzury, które będą hitami 2024 roku. Wyglądają bardzo zmysłowo

 

@towietrycholog ⁉️Śpisz w brudnej pościeli⁉️ Zobacz co może Ci grozić: 1. Krostki na plecach, skórze głowy i twarzy, a jeśli masz trądzik, to przez taką brudną pościel, będzie to Twój niekończący się problem. 2. Po drugie problemy ze skóra głowy takie jak swędzenie, łupież i szybsze przetłuszczanie. #krostynaplecach #krostynabrodzie #krostynagłowie #swędzenieskórygłowy #trądzik #trycholog #kosmetolog #przetłuszczającesiewłosy #łupież ♬ dźwięk oryginalny - Olga Poniatowska

Polecane wideo

12 gotowych stylizacji do skopiowania tej wiosny
12 gotowych stylizacji do skopiowania tej wiosny - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 07.04.2024 00:03
Zesraj się suko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie