Kilka sposobów na walkę z przetłuszczającymi się włosami

Jesteś posiadaczką pięknych włosów, ale aby były w dobrej kondycji musisz je codziennie myć?
15.05.2023

Twoje włosy mają wyraźną tendencję do przetłuszczania się? Nie jesteś z tym sama!  Przyklapnięte, pozbawione objętości oraz blasku kosmyki są zmorą wielu kobiet.

Jak poradzić sobie z tym problemem i cieszyć się pięknymi, błyszczącymi, świeżymi włosami dłużej niż kilka godzin? Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu, w której wskażemy podstawowe sposoby ułatwiające walkę z przetłuszczającymi się włosami.

Aby poznać możliwe przyczyny nadmiernego przetłuszczania się włosów zachęcam do przeczytania artykułu https://besthair.pl/10-sprawdzonych-sposobow-na-przetluszczajace-sie-wlosy-blog-pol-1612221733.html. Dowiesz się w nim czym są przetłuszczające się włosy, jakie są możliwe przyczyny takiej przypadłości, a także poznasz sprawdzone sposoby na skuteczną walkę z tą dolegliwością.

Po pierwsze - zmień kosmetyki

W walce z przetłuszczającymi się włosami warto zacząć od podstaw. Pierwszym krokiem zawsze powinna być analiza wykorzystywanych do mycia i pielęgnacji włosów kosmetyków. Nieodpowiednim wyborem będą produkty zawierające w swoim składzie alkohol, proteiny, silikon czy olejki. W zamian wybierz kosmetyki skierowane do włosów przetłuszczających się. Raz w tygodniu warto sięgnąć po szampon oczyszczający. Pozwoli on na oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń, a także zalegającego sebum.

Po drugiej - myj włosy uważnie

Posiadając przetłuszczające się włosy powinnaś przywiązać dużą uwagę do sposobu w jaki je myjesz. Bardzo ważne jest właściwe oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru sebum. Po nałożeniu szamponu pamiętaj o dokładnym wymasowaniu skalpu, a następnie bardzo dokładnie spłucz pozostałości szamponu. Odżywkę oraz maski nakładaj jedynie na końcówki włosów. Zdecydowanie unikaj ich aplikacji u nasady pasm.

Po trzecie - płucz włosy chłodną wodą

Ciepła woda przesusza skórę głowy oraz może pobudzać gruczoły łojowe, dlatego do płukania włosów wybieraj koniecznie chłodną lub chociaż letnią wodę.

Po czwarte - nie dotykaj i nie czesz włosów zbyt często

Bardzo częstym błędem jest ciągłe dotykanie oraz przeczesywanie palcami włosów. Niestety sprzyja to ich przetłuszczaniu. Do rozczesywania pasm wybieraj szczotki z naturalnych materiałów. Pamiętaj jednak, że zbyt częste szczotkowanie również sprzyja ich przetłuszczaniu.

Po piąte - doceń wpływ diety i stylu życia na stan włosów

Wiele osób nie docenia wpływu stylu życia nie tylko na stan swojego zdrowia, ale również i stan włosów. Uboga w ważne składniki mineralne oraz witaminy dieta może sprawić, że włosy stracą swój dawny blask, będą suche, łamliwe lub też będą się nadmiernie przetłuszczać. Aby zadbać o ich kondycję zrezygnuj z dużej ilości białego cukru i alkoholu.  Niesprzyjający jest również nadmiar kawy oraz mocnej herbaty. Wrogiem włosów są także papierosy, więc jeśli palisz rozważ rzucenie palenia. Podziękują Ci za to nie tylko Twoje włosy, ale również cały Twój organizm! Pamiętaj o dostarczaniu w diecie dużej ilości warzyw, owoców oraz produktów pełnoziarnistych.


Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie