Rozjaśnianie włosów - wszystko, co warto o nim wiedzieć

Blond włosy kojarzą się z elegancją i romantycznością, zatem nic dziwnego, że wiele kobiet decyduje się na rozjaśnianie pasm.
Rozjaśnianie włosów - wszystko, co warto o nim wiedzieć
28.03.2023

Warto jednak mieć na uwadze, że jest to zabieg, który mocno ingeruje w ich strukturę. Co jeszcze należy wiedzieć o rozjaśnianiu?

Kiedy trzeba użyć rozjaśniacza?

Rozjaśnianie włosów polega na pozbawieniu ich pigmentu odpowiedzialnego za naturalny kolor porostu. Dzięki temu można uzyskać barwę jaśniejszą o nawet 9 tonów. Rozjaśniacza, co do zasady, powinny użyć brunetki oraz szatynki, które planują zmienić kolor włosów na blond. Niemniej jednak często sięgają po niego także osoby z włosami w kolorze ciemnego blondu, które chciałyby znacząco zmienić odcień, pozostając w kręgu barw chłodnych. 

Czy rozjaśniacz niszczy włosy?

Jak zmienić kruczoczarny kolor włosów na karmelowy blond? Odpowiedź wydaje się prosta - wystarczy użyć rozjaśniacza. Tymczasem problem jest o wiele bardziej skomplikowany. Rozjaśniacz, owszem, przyniesie zadowalające efekty, jednak z drugiej strony nie pozostanie bez wpływu na kondycję włosów. Niestety, rozjaśnianie niszczy pasma, i to bez względu na to, czy przeprowadzamy je w domowych warunkach, czy w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Jak pokazuje praktyka, włosy wysokoporowate nieco lepiej znoszą rozjaśnianie niż włosy nisko- czy średnioporowate. Należy jednak liczyć się z ewentualnymi zniszczeniami, jednocześnie dbając o odpowiednią pielęgnację. Alternatywnym rozwiązaniem jest stopniowe rozjaśnianie włosów za pomocą farb w kolejnych odcieniach. Jest to nieco bardziej czasochłonna, wymagająca cierpliwości procedura, lecz z drugiej strony pozwala ona utrzymać pasma w lepszej kondycji.

Kiedy nie należy używać rozjaśniacza?

Odradza się używanie rozjaśniacza w przypadku bardzo zniszczonych włosów, wymagających regeneracji. Warto uprzednio poprawić ich kondycję - w przeciwnym razie będziemy musiały poradzić sobie z jeszcze większym problemem, jakim są przesuszonego, łamliwe pasma. Nie powinno się rozjaśniać włosów również w przypadku, gdy na skórze głowy występują zmiany chorobowe. Kosmetyk może bowiem przyczynić się do ich nasilenia, dlatego w pierwszej kolejności warto podjąć odpowiednie leczenie. Jeśli w niedalekiej przeszłości zdecydowałyśmy się na zabieg trwałej ondulacji bądź chemicznego prostowania włosów, lepiej odłożyć rozjaśnianie o kilka tygodni. 

Rozjaśnianie włosów - w domu czy w salonie fryzjerskim?

Rozjaśnianie włosów to jeden z zabiegów, jaki wykonamy w niemal każdym salonie fryzjerskim. Dostępność kosmetyków rozjaśniających pozwala nam również przeprowadzić go w domowych warunkach. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Domowe rozjaśnianie jest znacznie tańsze, jednak osoby niemające dużego doświadczenia w farbowaniu włosów, nie powinny się na nie decydować. Przygotowanie mieszanki w nieodpowiedni sposób, nałożenie zbyt dużej dawki preparatu na pasma czy zbyt duży podział porostu mogą przyczynić się od uzyskania efektów odwrotnych do zamierzonych. Problematyczne okazuje się również dobranie odpowiedniego preparatu. Pamiętajmy jednak, że rozjaśnianie włosów w salonie sprawi, że będą one w lepszej kondycji. Profesjonalista zastosuje oczywiście wysokiej jakości kosmetyki pielęgnacyjne, lecz wiele do zrobienia mamy również we własnym zakresie, dbając o rozjaśniane pasma. 

 

Artykuł partnera

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.04.2023 19:14
Hbgbbbvbbnk kiedy g😚☺️😌😚😘😌🥰😏😌😌😊😘😘😘😌🥴fgv-'7&6&-;;;;! Nn. Hit vhkhjpgjjjn Hggghhhqe1b😚☺️😴😴😙😴😏😏😏😆😂😁😂😆😅😂😆😆😂😘🥰😘🥰😆😅😁🥰😆😘🥰😘🥰😁😅😉😁😁😆😂🥰a
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.03.2023 09:52
Rozjaśnianie włosów...ale których?
odpowiedz
Teresa (Ocena: 5) 28.03.2023 14:48
Głupota.co z włosami które nie są farbowane a bardzo wychodzą.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie