Jak wybrać najlepszą prostownicę do włosów?

Starannie ułożona fryzura to wizytówka każdej kobiety.
Jak wybrać najlepszą prostownicę do włosów?
16.12.2022

Rano włosy często są potargane i trudno je rozczesać, dlatego wiele pań regularnie korzysta z prostownicy. Jest to niezwykle intuicyjne w obsłudze urządzenie, które umożliwia dowolne formowanie fryzury w zależności od potrzeb. Nowoczesne modele szybko się nagrzewają i nie niszczą struktury włosów. A jak wybrać najlepszą prostownicę do codziennego użytku?

Postaw na jakość i bezpieczeństwo

Prostowanie włosów jest możliwe dzięki zastosowaniu bardzo wysokich temperatur. Podczas zabiegu włosy nie mogą być mokre i warto też nałożyć na nie specjalny preparat ochronny. Prostownica powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, dzięki którym Twoje włosy nie uszkodzą się i nie ulegną przesuszeniu. Remington Keratin Protect to innowacyjny model wyposażony w inteligentny czujnik ochrony przed ciepłem. Zaawansowana technologia płytek ceramicznych z dodatkiem keratyny i olejku migdałowego to gwarancja, że Twoje włosy będą zawsze idealnie gładkie i lśniące. Modelowanie ułatwia również cyfrowy wyświetlacz temperatury, dłuższe płytki i obrotowy kabel. Wybierając Remington Keratin Protect, w zestawie otrzymasz również stylowe etui. W efekcie taką prostownicę wygodnie zabierzesz ze sobą w długą podroż. 

Najlepsza prostownica do włosów - czyli jaka?

Na rynku znajdziesz wiele ciekawych produktów, które zaskoczą Cię oryginalnym designem i dostępnymi funkcjami. Niektóre modele wykorzystują parową mgiełkę, która nawilża włosy, podczas gdy inne posiadają opcję jonizacji, zapobiegającej elektryzowaniu się włosów. Dzięki temu prostowania utrzymuje się dłużej. Najlepsza prostownica powinna mieć także optymalny kształt, długość i szerokość płytek. Szerokie płytki ułatwiają modelowanie fryzury i są wyposażone w grzebień, dzięki któremu bez problemu rozczeszesz włosy. Jeśli chcesz, aby prostownica służyła Ci do kręcenia włosów, to zwróć uwagę na zewnętrzny kształt płytek. Dobrze dobrany model pozwoli Ci zaoszczędzić czas i sprawi, że będziesz zawsze gotowa do wyjścia z domu.

Prostownica keratynowa - co warto o niej wiedzieć?

Prostownica keratynowa to profesjonalne urządzenie, dzięki któremu Twoje włosy będą zawsze doskonale się prezentowały. W takich modelach stosuje się zaawansowaną powłokę keratynową, która umożliwia uzyskanie efektu tafli wody. Z prostownicy keratynowej możesz wygodnie korzystać na co dzień, ponieważ dobrze chroni włosy, a jej używanie nie prowadzi do matowienia czy powstawania ubytków. Wybrane modele wyłączają się automatycznie po dłuższym czasie bezczynności, co pozwoli Ci zaoszczędzić prąd i zwiększy bezpieczeństwo domowników. Najbardziej zaawansowane urządzenia wytwarzają fale podczerwone, a opływowy kształt płytek umożliwia tworzenie wielu wspaniałych stylizacji. Mając taki sprzęt, bez problemu stworzysz efektowne upięcie lub piękne loki.

Nowoczesne prostownice do włosów możesz kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, a na poszczególne modele otrzymasz nawet 6 lat gwarancji. Pamiętaj, by używać prostownicy zgodnie z zaleceniami producenta. Rozgrzane urządzenie nie może mieć kontaktu z delikatnymi powierzchniami. Dlatego, zanim schowasz je do szafy, najpierw upewnij się, że jest już wystarczająco chłodne. Prostownice trzeba też przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, a najlepiej będzie, jeśli schowasz ją do dedykowanego etui.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie