Kolor włosów a osobowość. Co ich odcień mówi o Tobie?

Eksperci dowiedli, że blondynki są chłodne, a brunetki ogniste. Ile w tym prawdy?
Kolor włosów a osobowość. Co ich odcień mówi o Tobie?
Fot. pexels (Lokman Sevim)
24.12.2022

„Mężczyźni wolą blondynki” – mówi stare powiedzenie. Jedni się z tym zgodzą, drudzy będą protestować. Ale czy faktycznie panowie przywiązują wagę do koloru naszych włosów? Okazuje się, że posiadaczkom poszczególnych kosmyków, podświadomie przypisują określone cechy. Z pomocą przychodzą nam naukowcy, którzy starają się rozwikłać tę zagadkę.

Niemieccy badacze udowodnili, że kolor włosów poniekąd wpływa na naszą osobowość. Eksperci dowiedli, że blondynki są chłodne, szatynki – delikatne i czułe, brunetki – ogniste i pełne temperamentu, natomiast rude – wrażliwe i agresywne. Podobno to wpływ naszych genów, które mogą być odpowiedzialne za związek między kolorem włosów a temperamentem.

Sprawdźmy, jakie cechy zwykle przypisuje się osobom o danym kolorze włosów.

Zobacz także: Kucyk na 7 sexy sposobów. Będziesz wyglądać zmysłowo ♥

Kolor włosów a osobowość kobiety

Włosy kasztanowe

Naturalnie kasztanowy kolor włosów nie jest dość popularny. Występuje u ok. 2-6 procent kobiecej populacji. Takie panie postrzegane są jako lubiące ryzyko i wyzwania.

Określa się je jako towarzyskie, pełne pasji i ogniste.

Platynowy blond

Panie posiadające ten naturalny(!) kolor włosów stanowią tylko 10 proc. wszystkich kobiet. Posiadaczki tego koloru są bardzo rzadko spotykane, dlatego mężczyźni tak za nimi szaleją. Niektórzy uważają, że białogłowe panie są skłonne do egoizmu i nie brakuje im pewności siebie.

Złoty blond

Posiadaczki tego koloru włosów uważane są za ikony piękna. Złoty blond kojarzy się z seksapilem z domieszką niewinności. Połączenie towarzyskiego stylu kobiety i otwartości jest uważane za idealne.

Ciekawostką jest to, że złotowłose blondynki najczęściej odznaczają się większą zręcznością i sprawnością ruchową. Mają więcej energii i witalności.

Brunetki

Według badań, ludzie uważają posiadaczki tego koloru włosów za inteligentniejsze, o silnym charakterze i osobowości. Podobno dzięki zwiększonej ilości pigmentu – melaniny - szybciej przebiega u nich proces dojrzewania. Cechą charakterystyczną tych pań są porywczy temperament, bojowość, chęć dominacji i niezależność.

Rude

Kobiety o tym intensywnym odcieniu włosów postrzegane są przez społeczeństwo jako osoby o trudnym, złośliwym charakterze. Są przy tym uważane za ogniste, zadufane w sobie, z pasją. Cechuje je wrażliwość, ale w wielu sytuacjach czują się skrępowane i aby to ukryć, czasem stają się agresywne.

Szatynki

Według naukowców to właśnie szatynki są czułe i delikatne. Na dodatek dojrzewają szybciej niż blondynki, dlatego wcześniej zaczyna się je traktować poważnie.

Są bardzo wrażliwe, często problemy je przerastają. Jednak ich ogromnym atutem jest empatia.

Zobacz także: Potrzebujesz dokładnie 3 minut, żeby zrobić tę śliczną fryzurę

Polecane wideo

Co mówią dzieci podczas rozmowy z psychologiem? Ich słowa łamią serce
Co mówią dzieci podczas rozmowy z psychologiem? Ich słowa łamią serce - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.02.2023 10:51
Kobiety lubią tylko brunetów:(
odpowiedz
Ale Hot girl (Ocena: 5) 06.01.2023 11:02
Ja jestem brunetką ale z przejaśnieniami bo stosuje szampon do włosów Rumiankowy a rumianek rozjaśnia włosy ale chce zostać Blądynką
odpowiedz
13 (Ocena: 5) 26.12.2022 16:34
JEBAC BLONDYNY!!!!
zobacz odpowiedzi (1)
13 (Ocena: 5) 26.12.2022 16:34
Ja nie nawidze blondynek tych malowanych! I jeszcze robia kareire te ku**y! Zabil bym.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.12.2022 01:17
Czym różni się kolor kasztanowy od brunetki i szatynki?
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie