Pielęgnacja włosów falowanych krok po kroku. Dzięki temu będą wyglądały pięknie

Istotną rolę odgrywa m.in. olejowanie końcówek oraz odpowiednie mycie.
Pielęgnacja włosów falowanych krok po kroku. Dzięki temu będą wyglądały pięknie
Fot. Unsplash (The Tonik)
22.12.2022

Aby włosy falowane prezentowały się tak, jakbyś dopiero co brała udział w sesji zdjęciowej dla magazynu, musisz o nie właściwie zadbać. Kluczową rolę będą tu odgrywały właściwe kosmetyki, które nadadzą twoim pasmom odpowiedni skręt. Jak ich użyć? Podpowiadamy.

Zobacz także: Idealne fryzury na wielkie wyjścia. Zrobisz je zaledwie w kilka minut i będziesz wyglądała genialnie

Pielęgnacja włosów falowanych krok po kroku

Aby twoje falowane włosy wyglądały naprawdę spektakularnie musisz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Spokojnie, nie jest to jednak wcale takie trudne. Poniżej przedstawiamy, co powinnaś zrobić, aby twoje włosy prezentowały się jak okładki magazynu.

Po pierwsze, jeśli masz włosy falowane, podczas ich mycia, możesz zastosować metodę OMO. Polega ona na umyciu pasm w sekwencji Odżywka-Mycie-Odżywka. Podczas samego mycia pamiętaj jednak, że szampon powinien być pozbawiony alkoholi, które wysuszają pasma. W tym przypadku ważne będzie także, abyś za drugim razem nie nakładała odżywki na skórę głowy. Może się to przyczynić nawet do wypadania włosów. Istotną rolę odgrywa jedna rzecz - po spłukaniu odżywki po raz drugi, delikatnie odsącz włosy z nadmiaru wody. W następnej kolejności nałóż stylizator.

Po drugie, podczas takiej pielęgnacyjnej rutyny nie zapomnij o nałożeniu olejku na końcówki. Dzięki temu zapobiegniesz ich przesuszeniu czy rozdwajaniu. Ważne jest także, abyś podczas spania, zaplatała włosy w warkocz lub robiła z nich kucyk. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi pasmami, raz w tygodniu rób olejowanie. Bardzo ważne w przypadku kondycji włosa jest także wykonywanie peelingu skóry głowy. Taka pielęgnacja zapewni Ci spektakularne efekty wizualne, a przede wszystkim sprawi, że twoje włosy będą zdrowe.

Zobacz także: Jak skutecznie farbować włosy w domu?

Źródło: www.elle.pl 

Polecane wideo

Najpiękniejsze uczestniczki wszystkich edycji TOP MODEL
Najpiękniejsze uczestniczki wszystkich edycji TOP MODEL - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie