Jak skutecznie farbować włosy w domu?

Poznaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci zmienić kolor włosów w domowym zaciszu.
Jak skutecznie farbować włosy w domu?
11.12.2022

Na co uważać podczas samodzielnej koloryzacji? Jak farbować włosy, by ich zniszczyć?

Zmiana naturalnego koloru włosów

Bez względu na to, czy na farbowanie włosów decydujesz się z powodu zmieniających się trendów urodowych, czy też szukasz odmiany, kieruj się kilkoma zasadami. Przeprowadzając koloryzację w domu, wybierz kolor i rodzaj farby. Nigdy nie pomijaj próby uczuleniowej, czyli nałożenia niewielkiej ilości farby do włosów za uszami na dwie doby przed koloryzacją. Jeśli nie pojawi się pieczenie ani swędzenie, można przystąpić do farbowania włosów.

Farbowanie włosów w domu wymaga odpowiedniego przygotowania. W tym celu zaopatrz się w miseczkę, gumowe lub lateksowe rękawiczki, niewielki grzebień, spinkę do włosów i stary ręcznik do przykrycia ubrania. Wbrew pozorom koloryzację powinno się przeprowadzać na nieumytych włosów. Ochronna warstwa sebum zabezpiecza w ten sposób strukturę włosów przed zniszczeniem.

Wybór odpowiedniej farby

Zanim dowiesz się, jak farbować włosy, pozwól się przeprowadzić przez wszystkie kategorie preparatów koloryzujących włosy. Najbardziej odporne na wypłukiwanie są farby trwałe, dzięki czemu włosy farbowane dłużej zachowują świeży kolor. Koloryzacja włosów farbami półtrwałymi nie przetrwa tak długo, jednak środki te są pozbawione amoniaku. Farba półtrwała nie niszczy włosów, umożliwia jednak tylko delikatną zmianę ich odcienia. W domowej koloryzacji często używa się farb tymczasowych, które w ogóle nie są odporne na zmywanie farby.

Krok po kroku - farbowanie włosów

Przed rozrobieniem farby dokładnie przeczytaj instrukcję. Dowiesz się, czy należy ją nakładać na całkiem suche, czy też na zwilżone włosy. Nie przekraczaj podanego w instrukcji limitu czasu, jaki farba może znajdować się na włosach. By środek dobrze zniknął w strukturę włosa, podziel swoją fryzurę na sekcje. Przy właściwym farbowaniu włosów, zawsze zaczynaj od odrostu. Dopiero po ok. 10 minutach nałóż farbę na pozostałą długość włosów. Dzięki temu odcień farby będzie równomierny na całej długości włosów.

Jak ochłodzić kolor włosów?

Jeśli farbujemy włosy na ciemny kolor, mamy od początku ułatwione zadanie. Jeśli decydujemy się na blond, musimy zadać sobie pytanie, jak ochłodzić kolor włosów, by uzyskać trwały efekt. W przypadku ciemnych włosów, jedna koloryzacja często nie wystarcza. Przed farbowaniem włosów na jasny kolor dobrze jest zadbać o odpowiednie odżywienie łuski włosów. Nie da się jednak ukryć, że piękny blond najlepiej przykryje siwe włosy i odmłodzi twarz każdej kobiety.

 

Artykuł partnera

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.12.2022 21:28
co za czasy, trzeba ludziom pisać rzeczy, które wie każdy od pierwszego użycia farby do włosów w szkole podstawowej. to jeszcze poprosimy instrukcję jak prawidlowo przeżuwać kanapkę.
odpowiedz
Wanda (Ocena: 5) 11.12.2022 10:22
Super artykuł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie