Metoda Curly Girl — wszystko, co musisz wiedzieć

Jesteś fanką naturalnej pielęgnacji i przy okazji masz kręcone włosy?
Metoda Curly Girl — wszystko, co musisz wiedzieć
08.01.2023

Z pewnością zatem wiesz, jak wymagające bywają i jak ciężko je okiełznać. A gdybyśmy powiedzieli Ci, że… jest jedna metoda, dzięki której Twoje loki zawsze będą prezentować się pięknie? Poznaj metodę pielęgnacji Curly Girl, którą pokochały włosomaniaczki na całym świecie!

Metoda “Curly Girl” opiera się na delikatnej pielęgnacji włosów kręconych, już zaczynając od etapu ich mycia. Najważniejsze bowiem jest to, aby wykluczyć wszystkie mocne substancje myjące i wysuszające (jak SLES czy SLS), ale również silikony i składniki, które mogą nadmiernie obciążyć włosy. Dlatego kluczowy przy tej metodzie będzie dobór odpowiednich kosmetyków, najlepiej naturalnych.

DAVROE CURLiCUE – stworzone z miłości do kręconych włosów

W pełni wegańska linia kosmetyków CURLiCUE od DAVROE, którą rekomenduje stylistka z salonu Maniewski w Warszawie - Ania Pruchniewicz, sprawdzi się w tym wypadku idealnie. Uważna selekcja składników odżywczych zawartych w formułach sprawia, że produkty te są całkowicie bezpieczne i odpowiednie do pielęgnacji według metody Curly Girl. Kosmetyki zostały nasycone składnikami pochodzenia roślinnego, drogocennymi olejkami i ekstraktami po to, aby pozostawić włosy kręcone miękkie, nawilżone, podkreślone, pełne objętości oraz blasku.

Ania Pruchniewicz z salonu Maniewski Vitkac

6 kroków do pięknych loków

#1 Oczyszczenie: Umyj włosy delikatną glinką myjącą DAVROE Cleansing Clay. Pamiętaj, że pierwsze mycie ma charakter oczyszczający włosy na długości, a dopiero podczas drugiego skupiamy się na skórze głowy. Dlatego podczas drugiego mycia, wykonaj dokładny jej masaż.

#2 Odżywienie: Nałóż odżywkę DAVROE Deep Contitioning Rinse, która przywróci lokom nawilżenie i połysk, zapobiegnie puszeniu się włosów i ułatwi ich rozczesywanie. Gdy odżywka jest na włosach, rozczesz je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, dzięki czemu dokładnie rozprowadzisz produkt. Pozostaw na włosach na co najmniej 5 minut i spłucz.

#3 Wzmocnij nawilżenie: Nałóż na dłonie 3 do 5 kropel ultranawilżającego olejku DAVROE CURLiCUE Hydrating Hair Oil i wgnieć je dokładnie we włosy. W zależności od porowatości, grubości i gęstości włosów, możesz zaaplikować olejku więcej lub mniej.

#4 Stylizacja: Rozprowadź w dłoniach odrobinę balsamu DAVROE CURLiCUE Curl Balm, a następnie wgnieć we włosy na całej ich długości — od nasady, aż po końce. Aby ułatwić aplikację, możesz sięgnąć po aktywator loków DAVROE Curl Activator Spray.

#5 Suszenie: Aby zminimalizować puszenie oraz ryzyko powstania uszkodzeń mechanicznych, możesz wykonać plopping, czyli zawinąć włosy w turban przy pomocy delikatnego materiału. Kiedy włosy będą już w większości suche, możesz pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia lub wcześniej zaaplikować jeszcze trochę balsamu Curl Balm i olejku Hydrating Hair Oil dla dodatkowej definicji swoich loków.

#6 Odświeżenie: Koniec ze spuszonymi lokami po nocy! Aby przywrócić im piękny skręt, rozprowadź dokładnie pasma aktywatorem loków CURLiCUE Curl Activator, a następnie wgnieć produkt we włosy. Jeśli niektóre z sekcji wymagają szczególnej uwagi, nawiń wybrane kosmyki na palce i uformuj loki na nowo. Jeśli włosy potrzebują więcej nawilżenia, możesz dodatkowo zaaplikować więcej balsamu Curl Balm i olejku Hydrating Hair Oil.

 

Lista Salonów Maniewski w Warszawie w których wykonasz usługi oraz zakupisz produkty rekomendowane przez stylistów marki Maniewski:

Warszawa: 

  1. VITKAC Bracka 9, 00-501 Warszawa
  2. HOTEL WARSZAWA, Plac Powstańców Warszawy 9, 00-039 Warszawa
  3. HOTEL EUROPEJSKI, Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa

Artykuł partnera

Komentarze (4)
Ocena: 3 / 5
Aneta (Ocena: 5) 25.01.2023 13:02
Z natury mam kręcone włosy więc nie muszę jakoś szczególnie się starać, żeby włosy mieć kręcone. po myciu używam suszarki philips z dyfuzorem, żeby skręt był jeszcze lepszy i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 09.01.2023 05:33
Ktoś, kto popełnił ten artykuł nie ma pojęcia o pielęgnacji loków. Przede wszystkim włosy na długości oczyszczamy raz na jakiś czas, na codzień myjemy wyłącznie skórę głowy przeciągając rozwodniona pianę po włosach (a przypadku metody CG wogole zaleca się rezygnacje z szamponu na rzecz odżywek myjących). Odżywki do włosów stosujemy różne, zgodnie z równowaga PEH, stosowanie wyłącznie jednej napewno ta równowagę zaburzy. Olejki dobieramy odpowiednio do porowatości włosa, nie istnieje jeden, idealny olejek dla każdej porowatości , zwiększanie ilości nakładanego olejku ponieważ mamy np włosy wysokoporowate może jedynie doprowadzić do nadmiernego obciążenia włosów. Pomijając już bzdurny pomysł że olejki odpowiadają za nawilżenie włosów. Za nawilżenie odpowiadają humektanty np aloes. Olejki to emolienty które same w sobie nie nawilżają, a jedynie domykają nawilżenie włosów i tworzą warstwę ochronną.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2023 19:32
Wiem, że to artykuł reklamowy, ale sprostujmy jedną rzecz. Żadna włosomaniaczka nie będzie polecała jednej "uniwersalnej" linii kosmetyków, bo taka zwyczajnie nie istnieje. Odżywki trzeba wymieniać, żeby równoważyć PEH (Proteiny-Emolienty-Humektanty), oczyszczanie dogłębne włosów też robimy co któreś mycie, a nie za każdym razem. Dlatego powoływanie się na włosomaniaczki jest w tym artykule naciągactwem. (a produkty może i są dobre, ale to pewnie trzeba wydać kilka stówek, żeby to sprawdzić...)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie