Kształt twarzy a długość włosów. Oto wymarzone cięcie dla Ciebie

Jaka fryzura pasuje do Ciebie najbardziej?
Kształt twarzy a długość włosów. Oto wymarzone cięcie dla Ciebie
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/312437292897401626/ & https://pl.pinterest.com/pin/513480795017909703/)
20.12.2022

Każda z nas potrzebuje zmian, a nowa fryzura jest świetnym sposobem na odświeżenie swojego wyglądu. Jednak decydując się na ostre cięcie, należy wziąć pod uwagę kształt naszej twarzy. W końcu zależy nam na wydobyciu atutów i zatuszowaniu mankamentów. Jaka długość włosów pasuje do danego kształtu twarzy?

Zobacz też: Trzy piękne fryzury na zimę. Zrobisz je w 5 minut!

Długość włosów a kształt twarzy

Aby dobrać długość włosów do swojej urody, konieczne jest rozpoznanie swojego kształtu twarzy. Żeby zrobić to prawidłowo, zbierz wszystkie włosy do tyłu i zwiąż w kucyk, a jeżeli masz grzywkę - odsłoń czoło. Następnie zrób sobie zdjęcie i na jego podstawie oceń kształt swojej twarzy.

Fryzury do okrągłej twarzy

Okrągła twarz charakteryzuje się pełnymi policzkami, brakiem zarysowanych kości policzków, zaokrąglonym i krótkim podbródkiem, a także owalną linią włosów u ich nasady. Przy takim typie urody, fryzura powinna wyszczuplić twarz oraz ją wydłużyć. 

Najlepiej sprawdzą się tu włosy długie, luźno opadające na ramiona i boki twarzy, bez mocnego cieniowania. Unikaj krótkich i prostych grzywek oraz gładko zaczesanych fryzur odsłaniających skronie. Idealna fryzura to np. long bob.

long bobFot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/434315957828556520/)

Fryzury do kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szeroką i mocną szczęką oraz szerokim czołem. Odpowiednia fryzura powinna złagodzić rysy twarzy i delikatnie zwężać ją na wysokości szczęki. Najlepiej sprawdzą się tu długie, falowane włosy opadające na ramiona. Fryzura powinna być też lekko asymetryczna, a pojedyncze włosy mogą nachodzić na twarz, aby odciągnąć wzrok od wydatnej żuchwy. Unikaj prostych grzywek, fryzur do linii brody i mocno przylegających do twarzy.

falowane włosyFot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/185914290859339876/)

Fryzury do owalnej twarzy

Twarz owalna to bardzo klasyczny i uniwersalny kształt do której pasuje niemal każda fryzura. Dzięki zachowanym proporcjom może pozwolić sobie na każde cięcie i upięcie. Włosy długie, krótkie, gładkie i postrzępione- możesz przebierać we wszystkich fryzurach. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Fryzury do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątna czy inaczej w kształcie serca to szerokie czoło i wąska szczęka ze spiczastą brodą. Stawiaj na fryzury cieniowane i wystrzępione, najlepiej o średniej długości. Świetnie sprawdzi się tu grzywka schodząca na jeden bok twarzy. Unikaj uczesań odsłaniających czoło, długich włosów męskich fryzur.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Fryzury do podłużnej twarzy

Charakteryzuje się tym, że twarz jest znacznie dłuższa niż szersza. Wysokie czoło i wydłużona broda to szczególne cechy, które widać na pierwszy rzut oka. Idealna fryzura powinna optycznie skrócić twarz i delikatnie ją zaokrąglić. Najlepiej sprawdzą się tu równe cięcia, włosy półdługie i falowane. Nadanie objętości fryzurze jest tu kluczowe. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Zobacz też: Z grzywką czy bez? Faceci nie mają wątpliwości, kiedy wyglądasz lepiej

Polecane wideo

Ta modelka zachwyca w mediach społecznościowych. Aż trudno uwierzyć, że… nie jest prawdziwa!
Ta modelka zachwyca w mediach społecznościowych. Aż trudno uwierzyć, że… nie jest prawdziwa! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie