Glass hair. Jak nadać włosom lustrzany połysk?

Ta fryzura świetnie współgra z dowolną długością włosów.
Glass hair. Jak nadać włosom lustrzany połysk?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/276056652158364549/)
05.11.2022

Glass hair polega na nadaniu włosom intensywnego połysku. Taki efekt można osiągnąć w salonie fryzjerskim. My jednak podpowiadamy, jak to zrobić w domu.

Zobacz także: 12 metamorfoz, które udowadniają, że obcięcie włosów na krótko to doskonały pomysł (Część 2)

Glass hair

Glass hair to fryzura, która polega na idealnie prostym ułożeniu włosów tak, aby ich tekstura przypominała szkło. Pierwszym etapem, nad którym powinnaś się pochylić, jeśli chcesz uzyskać taki efekt, jest odpowiednia pielęgnacja. Wybierając maski czy odżywki, decyduj się na takie, które zawierają w swoim składzie masła i oleje. Jak podaje portal kobieta.gazeta.pl, nie powinnaś bać się także silikonów. Jeśli chcesz uzyskać fryzurę glass hair, pomogą one wygładzić włosy. Ważną rolę odgrywa także zabieg wczesania odżywki podczas mycia pasm. Dzięki niemu Twoje włosy otrzymają odpowiednią ilość potrzebnych im składników.

Jak nadać włosom lustrzany połysk?

Ułożenie włosów w stylu glass hair najbardziej pasuje do cięcia w stylu bob. Jednak ten rodzaj fryzury świetnie sprawdzi się także w przypadku każdej długości włosów.
Jeśli chcesz wykonać taką fryzurę w domu, w pierwszej kolejności po umyciu włosów nałóż na swoje pasma kosmetyki wygładzające. W tej roli świetnie sprawdzą się oleje z silikonami oraz niewielka ilość pasty do stylizacji włosów. Potem dokładnie wczesz produkty w swoje pasma, a następnie wysusz włosy suszarką. Pamiętaj, aby na urządzeniu wybrać opcję chłodnego nawiewu.
Po takiej stylizacji włosów możesz je ułożyć w wysoki kucyk bądź pozostawić rozpuszczone. To już zależy od Ciebie.

Zobacz także: Ta przyprawa zadziała jak dobra odżywka do Twoich włosów. Wypróbuj ją koniecznie!

Polecane wideo

Rok urodzenia: Ostatnia cyfra powie o Tobie więcej niż przypuszczasz!
Rok urodzenia: Ostatnia cyfra powie o Tobie więcej niż przypuszczasz! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie