Dekoloryzacja włosów. Niedokładnie wykonana może zniszczyć Twoje pasma

Specjaliści zalecają, aby zabieg przeprowadzić w profesjonalnym salonie fryzjerskim.
Dekoloryzacja włosów. Niedokładnie wykonana może zniszczyć Twoje pasma
Fot. Unsplash.com (Oladimeji Odunsi)
06.10.2022

Zdecydowałaś się na ciemny kolor włosów, Twoje oczekiwania nie pokryły się jednak z otrzymanym efektem? Jest na to sposób. Dekoloryzacja włosów pozwala zniwelować działanie ciemnego pigmentu. Niestety, jest to skomplikowany zabieg, który niesie ze sobą konsekwencje dla kondycji włosów. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Zobacz także: Jedna rzecz, o której warto pamiętać. Dzięki niej Twoje włosy będą cudowne

Dekoloryzacja włosów – na czym polega?

Dekoloryzacja włosów nie jest zabiegiem prostym. Na jego efekt składa się wiele działań, które mogą mieć bardzo duży wpływ na kondycję pasm. Zdarza się, że produkty z drogerii, których użyto do farbowania włosów zawierały metale ciężkie. Niestety, to powoduje, że usunięcie pigmentu z włosów może nie być takie proste. Właśnie dlatego profesjonalni fryzjerzy zalecają, aby dekoloryzację przeprowadzać w salonie. Innym argumentem, który za tym przemawia jest to, że stylista oceni stan twoich włosów i na podstawie tego dobierze odpowiedni rodzaj zabiegu.

Pamiętaj, że fryzjerzy mają dostęp do dobrych, specjalistycznych kosmetyków. Zabieg z ich użyciem może przynieść oczekiwane rezultaty przy minimalnym obciążeniu pasm. Warto, abyś zdawała sobie sprawę, że przeprowadzenie takiego zabiegu w domu może okazać się zbyt ryzykowne dla twoich włosów.

Czy dekoloryzacja niszczy włosy?

W trakcie zabiegu dekoloryzacji na włosy nakładane są różne związki chemiczne. Są to zazwyczaj utleniacze, które mogą rozjaśnić włos nawet o sześć tonów. Ich zadaniem jest usunięcie ciemnego pigmentu. Niestety, największą wadą tych substancji jest to, że mogą osłabiać i wysuszać kosmyki.

Dekoloryzacja włosów – efekty

W efekcie przeprowadzenia dekoloryzacji włosów, twoje kosmyki „uwolnią się” od niechcianego pigmentu. Miej jednak na uwadze, że efekt może nie sprostać twoim oczekiwaniom. Możliwe, że konieczne okaże się kolejne farbowanie lub powtórzenie dekoloryzacji, abyś otrzymała wymarzony kolor włosów.

Jeśli twoje pasma są osłabione, trzeba będzie nałożyć na nie delikatniejszą substancję. Dodatkowo, usuwanie pigmentu z włosów należy w takiej sytuacji rozłożyć w czasie. Pozwoli to uzyskać wymarzony rezultat bez całkowitego zniszczenia włosów.

Zobacz także: Jak samodzielnie obciąć grzywkę? To bardzo proste!

Polecane wideo

Te jesienne torebki za chwilę staną się bestsellerem. Sprawdź, jakie modele wybierać
Te jesienne torebki za chwilę staną się bestsellerem. Sprawdź, jakie modele wybierać - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Nutella (Ocena: 5) 07.10.2022 07:04
Najlepiej poczekać aż odrosną
odpowiedz

Polecane dla Ciebie