Botoks na włosy – na czym polega i czemu służy?

Kobiety coraz częściej decydują się na ten zabieg.
Botoks na włosy – na czym polega i czemu służy?
Fot. Unsplash.com
09.09.2022

Botoks na włosy, podobnie jak ten stosowany na twarz, wykonuje się po to, aby poprawić kondycję pasm. Innym jego celem jest odbudowa zniszczonych kosmyków. Jak wygląda ten zabieg? Koniecznie sprawdź.

Zobacz także: Jedna rzecz, o której warto pamiętać. Dzięki niej Twoje włosy będą cudowne

Botoks na włosy

Z racji na to, że po upalnym lecie nasze włosy są osłabione przez działanie promieni UV, botoks największym zainteresowaniem cieszy się zimą. Głównym zadaniem zabiegu jest odbudowa zniszczonej struktury włosa. Botoks przeprowadzony na włosach polega na wtłoczeniu w nie składników odżywczych. Ich zadaniem jest uzupełnienie ubytków pomiędzy korą a otoczką włosa. Substancje, które stosuje się do przeprowadzenia zabiegu zawierają jagody acai, kwas hialuronowy czy kolagen.

Botoks na włosy – krok po kroku

Zabieg botoksu na włosy można podzielić na trzy etapy. Nie jest to bardzo czasochłonne ani inwazyjne, a efekty są naprawdę zadowalające.

Mycie włosów

Pierwszy etap obejmuje dokładne umycie włosów specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosa. Zazwyczaj robi się to dwukrotnie, a za drugim razem szampon na włosach zostawia się trochę dłużej. Dzięki takiemu myciu kosmyki lepiej wchłaniają składniki aktywne.

Specjalne serum

Główny etap zabiegu to nałożenie serum, którego zadaniem jest poprawa kondycji włosa. Substancje na kosmyki nakłada się za pomocą przeznaczonej do tego strzykawki.

Maska

Zabieg kończy się aplikacją maski, którą nakłada się bezpośrednio na serum. Jej działanie ma na celu domknięcie łuski włosa. Preparat pozostawia się na pasmach ok. 20 minut. Po tym czasie spłukuje się wszystkie kosmetyki. Cały zabieg botoksu na włosy trwa ok. 40 minut.

Botoks na włosy nie jest zatem zabiegiem inwazyjnym i nie trzeba się go obawiać. Może zrobić wiele dobrego dla twoich włosów, a jego efekt utrzymuje się nawet do kilku miesięcy.

Zobacz także: Jak samodzielnie obciąć grzywkę? To bardzo proste!

Polecane wideo

Oto nowi uczestnicy „Hotelu Paradise 6”. Jeden już zdążył podpaść widzom…
Oto nowi uczestnicy „Hotelu Paradise 6”. Jeden już zdążył podpaść widzom… - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie