Farbowanie włosów w ciąży. Na którym etapie lepiej tego nie robić?

Czy faktycznie farbowanie włosów przez matkę zagraża rozwojowi płodu?
Farbowanie włosów w ciąży. Na którym etapie lepiej tego nie robić?
Fot. iStock
12.09.2022

Kobiety w stanie błogosławionym miewają różne zachcianki, a nowy kolor włosów może być jedną z nich. Tu jednak pojawiają się pytania, czy farbowanie włosów w ciąży ma wpływ na dziecko i czy mu nie zaszkodzi. Przed wykonaniem tego typu zabiegu, warto się nad tym zastanowić.

Zobacz także: Jak samodzielnie obciąć grzywkę? To bardzo proste!

Farbowanie włosów w ciąży

Niektórzy twierdzą, że farbowanie włosów w ciąży ma negatywny wpływ na rozwijające się w łonie matki dziecko, a opinie lekarzy na ten temat są podzielone. Wielu z nich nie widzi w tym nic złego, z kolei inni uważają, że z tego typu zabiegiem lepiej jest się wstrzymać nawet do momentu zakończenia karmienia piersią.

Przeprowadzone badania informują, że składniki farb do włosów nie zawierają dużych ilości toksyn, a skóra podczas farbowania wchłania jedynie niewielkie ilości farby. Substancja w żaden sposób nie przenika do krwiobiegu matki. Nadal jednak nie ma wystarczającej ilości informacji na temat tego, jak farbowanie włosów wpływa na płód.

Kiedy farbować włosy w ciąży?

Niektórzy lekarze radzą, aby z zabiegiem farbowania włosów poczekać do drugiego trymestru, ponieważ w trakcie pierwszego płód jest najwrażliwszy na czynniki zewnętrzne. Lekarze dodają także, że jeśli kobiecie bardzo zależy na pofarbowaniu włosów, powinna zdecydować się na farbę, która nie będzie zawierała amoniaku. Pozwoli to uniknąć niepożądanych efektów.

Rozjaśnianie włosów w ciąży

Będąc w ciąży, kobiety często decydują się na rozjaśnianie włosów. Mimo że, jest ono teoretycznie nieszkodliwe, w praktyce lekarze zalecają, aby z tym także wstrzymać się w pierwszym trymestrze. Lepiej jest bowiem dmuchać na zimne i nie narażać rozwijającego się dziecka na niepotrzebne ryzyko.

Źródło: kobieta.gazeta.pl 

Zobacz także: Jak farbować włosy, żeby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy

Polecane wideo

W szkolnych latach chciała je mieć każda z nas. Stylowe i wygodne dresowe komplety znów na topie
W szkolnych latach chciała je mieć każda z nas. Stylowe i wygodne dresowe komplety znów na topie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie