Jak samodzielnie obciąć grzywkę? To bardzo proste!

Jest to dużo łatwiejsze, niż myślałaś.
Jak samodzielnie obciąć grzywkę? To bardzo proste!
Fot. pexels (Alexander Krivitskiy)
30.08.2022

Grzywka to zawsze dobry pomysł na odświeżenie fryzury - pod warunkiem, że nie jest to dla ciebie pierwszy raz, a idealną długość włosów dobrał ci już kiedyś fryzjer.  Przypomnij sobie zatem najpierw jego wskazówki, a następnie - jeśli nie masz czasu lub pieniędzy na wizytę w salonie, grzywkę zetnij w domowych warunkach.

Podpowiemy ci, jak to zrobić w kilku prostych krokach.

Zobacz także: Jak farbować włosy, żeby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy

Jak obciąć grzywkę samodzielnie?

Odpowiednie narzędzia

Zanim przystąpisz do przycinania grzywki, upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia. Potrzebujesz takich, które będą dobrej jakości. Bez problemu znajdziesz je w lokalnym sklepie kosmetycznym. Będziesz potrzebować m.in. dobrego grzebienia, aby podzielić włosy na równe części oraz nożyczek.

Unikaj mokrych włosów

Kiedy będziesz przycinać grzywkę, pamiętaj, aby twoje włosy były suche. Na mokrych wzrośnie prawdopodobieństwo, że przycięta grzywka będzie za krótka. Umyj i osusz głowę, zanim wykonasz pierwsze cięcie. Efekt będzie o wiele lepszy.

Stylizacja najpierw

Przed wykonaniem pierwszego cięcia upewnij się, że włosy masz wystylizowane tak, jak nosisz je zazwyczaj. Dzięki temu poprawnie dobierzesz długość podczas przycinania grzywki. Jeśli ułożysz włosy inaczej niż zawsze, ciężko będzie ci ocenić, jak je przyciąć.

Oddziel i przypnij

Korzystanie z cienkiego grzebienia jest bardzo ważne przy przycinaniu włosów. Pamiętaj, aby ciąć tylko pasma, które wchodzą w skład grzywki, którą miałaś wcześniej. Nie wycinaj pozostałych pasm. Przypadkowe obcięcie zbyt dużej ilości włosów może nie być zbyt dobrym pomysłem.

Wyrównaj włosy

Pociągnij włosy przed oczy w taki sposób, abyś mogła je dobrze widzieć. Zaciśnij grzywkę pomiędzy palcami. Dzięki temu ocenisz, czy twoja grzywka jest cięta w linii prostej, czy pod kątem.

Wykonaj cięcie

Kiedy ścinasz grzywkę pierwszy raz, wykonuj niewielkie cięcia. Części nożyczek, których używasz, skieruj do góry i tnij ostrożnie w taki sposób, aby twoja grzywka była równa.

Kiedy pójdziesz do swojego fryzjera, możesz go poprosić o wskazówki, jak samej przyciąć włosy. Nie rezygnuj jednak całkowicie z wizyt u profesjonalisty, dopóki sama nie opanujesz sztuki robienia grzywki.

Zobacz także: Rozjaśnianie włosów: Wszystko co musisz wiedzieć o włosach rozjaśnianych

Polecane wideo

Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje
Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
Pało (Ocena: 1) 30.08.2022 14:26
Przykładasz garczek na pusty łeb i jedziesz z nożyczkami.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2022 11:47
Jestescie popieprzeni! Rada jak obciac grzywke, po czym piszecie w osttanim zdaniu artykulu - nie rob tego w domu:D siegneliscie szczyty debilizmu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie