Po czym poznać, że twoje włosy mają już dość słońca? Sprawdzamy

Podobnie jak ciało czy twarz, włosy także powinnaś chronić przed słońcem.
Po czym poznać, że twoje włosy mają już dość słońca? Sprawdzamy
Fot. Unsplash.com (Tim Mossholder)
22.08.2022

Przed promieniowaniem słonecznym chronimy skórę swojego ciała i twarzy. Stosujemy w tym celu kremy z filtrem. Często jednak zapominamy o włosach i zostawiamy je na pastwę słońca, a to duży błąd. Promienie UV nie tylko niszczą ich strukturę, lecz także przesuszają i zmniejszają odporność na uszkodzenia. Po czym poznać, że twoje włosy mają dość słońca?

Zobacz także: Gdy Twoje włosy są przyklapnięte i wyglądają jak „strączki” kilka godzin po ich umyciu...

Włosy stają się bardziej łamliwe

Niestety, pod wpływem ciepła łuski włosów się rozchylają, a promienie UV mają dużo łatwiejszy dostęp do warstwy korowej włosa. Kiedy już tam dotrą, niszczą i osłabiają włos od środka.

Włosy się puszą

Kiedy uszkodzone przez promienie UV łuski włosa się rozchylają, włosy będą się puszyć.

Włosy stają się jaśniejsze

Słońce naturalnie rozjaśnia nasze włosy, dodając im blond refleksów. Często się z tego cieszymy, ponieważ dzięki temu nie jest potrzebna wizyta u fryzjera. Tymczasem to nic dobrego, a wręcz przeciwnie. Jaśniejsza barwa włosów to bowiem efekt uszkodzeń, jakich słońce dokonało w strukturze włosa. Dzieje się tak na skutek utleniania melaniny.

Włosy stają się przesuszone

Promieniowanie słoneczne niszczy strukturę włosa. Włosy przez to tracą nawilżenie i stają się przesuszone. Mogą także być szorstkie w dotyku.

Kosmetyki do włosów zniszczonych słońcem

Do włosów, które zniszczyło słońce, powinnaś stosować odżywkę. Jej zadaniem jest odbudowa ubytków warstwy ochronnej włosa, które powstały na skutek promieniowania słonecznego. Jej dodatkowa zaleta to ochrona twoich włosów przed działaniem czynników zewnętrznych. Innym plusem jest regeneracja włosów, odżywienie ich i odzyskanie przez nie sprężystości i miękkości.

Zobacz także: Dwa proste sposoby na piękną fryzurę beach waves ♥

 

Polecane wideo

Gigantyczna kolekcja torebek Julii Dybowskiej. Są warte fortunę
Gigantyczna kolekcja torebek Julii Dybowskiej. Są warte fortunę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie