6 niewinnych nawyków, które rujnują Twoje włosy

Te przyzwyczajenia musisz zmienić.
6 niewinnych nawyków, które rujnują Twoje włosy
Fot. Unsplash (Alexander Krivitskiy)
26.09.2022

Dobrze się odżywiasz, używasz najlepszych kosmetyków, a twoje włosy i tak są osłabione i wypadają? Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z kilku nawyków, które masz, a które szkodzą twoim włosom. Te przyzwyczajenia musisz zmienić.

Zobacz także: Ważą tyle samo, ale mają zupełnie inne ciała. 12 fotodowodów, że waga to tylko liczba!

Nawyki, które szkodzą włosom

Źle dobrana fryzura

Wiedziałaś, że kucyk albo kok może zaszkodzić twoim włosom? Potwierdzeniem jest to, że kiedy ściągasz gumkę, zostaje na niej mnóstwo włosów. Jak się okazuje, zbyt ciasno wiązane kucyki łamią włosy, niszczą ich strukturą, a przez to włosy mogą wypadać.

Spanie w mokrych włosach

Nie bez powodu mówi się, że najgorsze, co można zrobić swoim włosom, to nie wysuszyć ich przed snem. Spanie w mokrych włosach bowiem bardzo je niszczy. Dlaczego? Kiedy nie wysuszysz włosów, będą się one w nocy mocniej przetłuszczać, a to z kolei możne prowadzić nawet do powstania łupieżu.

Promieniowanie słoneczne

Promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ na naszą skórę, przyśpiesza bowiem proces starzenia się, ale wpływa także źle na włosy. Często zdarza się, że włosy pod wpływem słońca zmieniają kolor. Dzieje się tak, ponieważ promienie UV wypłukują melaninę (na skutek tego niszczą łuski włosa) oraz keratynę (podstawowy budulec włosa). Jeśli wiesz, że spędzisz dużo czasu na słońcu, najlepiej zabezpiecz się w kapelusz bądź czapkę. Uchronisz w ten sposób swoje włosy przed zniszczeniem.

Niepoprawne czesanie włosów

Aby twoje włosy nie niszczyły się podczas czesania, powinnaś wybrać odpowiednią szczotkę. Najlepsza będzie taka, która nie łamie włosów ani ich nie wyrywa. Równie istotną rzeczą, jest sposób w jaki czeszesz włosy. Pamiętaj, aby rozczesywać je stopniowo. Czesanie włosów zaczynaj zawsze od końcówek i kieruj się ku górze. Robienie tego w odwrotnej kolejności także bardzo szkodzi włosom.

Noszenie ręcznika na głowie

Wydaje się to bardzo nieszkodliwe, a jednak szkodzi. Jeśli nosisz ręcznik na głowie dłużej niż kilka minut, odcinasz swoim włosom dopływ powietrza. Wtedy twoje włosy „duszą się”, a to je bardzo osłabia.

Nieodpowiednie kosmetyki

Pamiętaj, że odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów to klucz do sukcesu. Nie używaj produktów, które zawierają parabeny i silikony – to właśnie one powodują łupież.

Zobacz także: Ta maść przyspiesza porost włosów. Jej działanie jest nieocenione

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 29.08. - 4.09.
Horoskop tygodniowy 29.08. - 4.09. - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 26.09.2022 10:47
Moje włosy były zniszczone od prostownicy i od tego że suszyłam je gorącym powietrzem. Teraz już tego nie robię. Zainwestowałam w lepsze kosmetyki kaminomoto do włosów by je odbudować i zregenerować. Teraz moje włosy są mocniejsze i nie mają tendencji do wypadania.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie