Jak farbować włosy, żeby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy

O tym powinnaś pamiętać.
Jak farbować włosy, żeby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy
Fot. Unsplash.com
28.08.2022

Farbowanie to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na włosy. Niestety, drastyczne zmiany koloru mogą je bardzo uszkodzić. Jak zabezpieczyć swoje włosy przed farbowaniem i farbować je tak, aby ich nie zniszczyć? Podpowiadamy.

Farbowanie włosów

Oprócz farbowania równie często wykonywanym zabiegiem jest rozjaśnianie włosów. Warto wiedzieć, że obniża ono odporność włosów na podwyższoną temperaturę oraz na wilgoć. Jak się okazuje, dużą rolę w tym przypadku odgrywa wyjściowe pH. To ono decyduje o stopniu, w jakim włos zostanie uszkodzony.

Zobacz także: „House of Hammer” - jest zwiastun serialu o skandalach z udziałem hollywoodzkiego aktora Armiego Hammera

Nakładanie różnego rodzaju farb na włosy może je w dużym stopniu uszkodzić. Łamliwość, rozdwajające się końce czy nadmierne wypadanie włosów to tylko niektóre z negatywnych konsekwencji farbowania. Na szczęście, istnieją jednak sposoby na zniwelowanie negatywnego wpływu farby na twoje włosy. Jakie?

Negatywny wpływ farbowania na łodygę włosa można zniwelować, stosując farby o naturalnym składzie. Nie uszkadzają one bowiem struktury włosa. Ważniejsze jednak od tego będzie uprzednie zadbanie o dobrą kondycję włosów. Bardzo dużą rolę odgrywać będzie codzienna pielęgnacja. Aby utrzymać swoje włosy w dobrej kondycji powinnaś średnio raz w tygodniu stosować odżywczą maskę. Dzięki niej twoje włosy będą zdrowe i lśniące.

Jakich kosmetyków używać? 

Warto wiedzieć, że w codziennej pielęgnacji można stosować produkty na bazie oleju makadamia. Ma on właściwości odżywcze i nawilżające. Dodatkowo, możesz zainwestować również w produkty, które zawierają olej kokosowy. Jego regenerujące właściwości znane są od dawna. Nie ma co też zapominać o kosmetykach do włosów farbowanych. Maska, spray, szampon czy odżywka podkreślą głębię koloru. Jeśli pójdziesz do drogerii z zamiarem kupienia ich, zwróć uwagę na to, aby miały jak najbardziej naturalny skład.
Pamiętaj, że aby ograniczyć ryzyko wystąpienia podrażnień, nie powinnaś myć włosów przed samą koloryzacją, jeśli masz delikatną skórę głowy. Każde farbowanie włosów wcześniej nieużywaną farbą powinno być poprzedzone testem alergicznym. Uchroni cię to przed niechcianą reakcją organizmu. 

Zobacz także: Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch

 

Polecane wideo

Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia
Trzy znaki zodiaku, które najbardziej pasują do Twojej daty urodzenia - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
vanda (Ocena: 5) 30.08.2022 09:04
Nigdy nie miałam jakiś problemów ze zniszczonymi włosami przy farbowaniu, gorzej jak fryzjerka nie wie jak się farbuje a potem z płaczem ratuje się włosy, bo zamiast ładnego koloru są plamy. Raz tak miałam, że myłam dzień dnia głowę i ratowałam się wcierką kaminomoto, żeby szybciej odrosły. Każdy ma prawo się uczyć, ale od tego są szkolenia i kursy, bynajmniej tak mi się wydaje.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie