Dziewczynka z „włosami jak Einstein”. To efekt wyjątkowo rzadkiej anomalii

12-latka cierpi na syndrom nieuczesanych włosów.
Dziewczynka z „włosami jak Einstein”. To efekt wyjątkowo rzadkiej anomalii
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/shilahmadison/)
13.07.2022

Każdy rodzic marzy o tym, żeby jego dziecko było przede wszystkim zdrowe. Niestety, niektóre schorzenia wychodzą na jaw dopiero po kilku miesiącach, a nawet latach od narodzin. Tak było w przypadku 12-letniej Shilah Madison Calvert-Yin.

W wieku zaledwie 3 miesięcy z jej włosami zaczęło dziać się coś bardzo zaskakującego – zamiast do dołu, te rosły do góry. Jednak dopiero 7 lat później okazało się, że to efekt wyjątkowo rzadkiego schorzenia.

Dziś dzięki swoim włosom Shilah jest rozpoznawalna na całym świecie.

Zobacz także: „On ją na pewno zdradza”. TikTokerka plus size o ohydnych opiniach, które słyszy na temat swojego związku

Shilah Madison Calvert-Yin: syndrom nieuczesanych włosów

Syndrom nieuczesanych włosów to bardzo rzadka anomalia. Oprócz tego, że są wyjątkowo jasne, mają też nietypową strukturę, są sterczące i praktycznie nie da się ich ujarzmić.

Do 3. miesiąca życia Shilah, podobnie jak jej starszy brat, miała brązowe włosy, które układały się zupełnie normalnie. Potem wypadły, a w ich miejscu pojawiły się jasne kosmyki, które, jak opisuje matka dziewczynki, rosły „jakby do góry”. Na fryzurę Shilah zaczęli zwracać uwagę także nieznajomi, którzy porównywali włosy dziewczynki do Einsteina albo do Doctora Browna, fikcyjnej postaci z filmu “Powrót do przyszłości”.

Dopiero gdy Shilah miała 7 lat wreszcie została zdiagnozowana. Stało się to przypadkiem, podczas wizyty u dentysty.

Stomatolog był zaniepokojony tym, jak słabe są zęby Shilah, a anestezjolog zwrócił uwagę na jej włosy i powiedział nam o zespole włosów niedających się uczesać

- wspominała matka dziewczynki w rozmowie z mediami.

W przeszłości Shilah wstydziła się swoich włosów, a pewnego razu chwyciła za nożyczki i samodzielnie je obcięła. Dziewczynka miała dosyć prześladowania rówieśników ze względu na swoją nietypową fryzurę. Jednak teraz Shilah lubi swoje włosy, bo wie, że to właśnie one czynią ją wyjątkową. Co więcej, przyniosły jej rozpoznawalność w mediach społecznościowych - profil Shilah na Instagramie obserwuje już 19 tys. fanów, którzy nie szczędzą jej komplementów.

Jak wygląda dziewczynka z włosami Einsteina? Przekonacie się o tym, zaglądając do naszej galerii.

Polecane wideo

„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób
„Pracuj nad najlepszą, najzdrowszą wersją siebie”. Tę fit-influencerkę obserwuje 13,5 mln osób - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie