„Botticelli bob”. To cięcie jest niczym arcydzieło z włoskich obrazów

Fryzura inspirowana renesansem to nieoczekiwany hit tego lata.
„Botticelli bob”. To cięcie jest niczym arcydzieło z włoskich obrazów
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/126030489564545235 & pinterest.co.uk/pin/3448137205878962)
22.06.2022

Bob to jedna z tych fryzur, które w ostatnich latach w ogóle nie wychodzą z mody. Cięcie do linii brody odmładza, nadaje włosom lekkości, objętości i nonszalanckiego, nieco zadziornego charakteru. W dodatku stylizacja boba zajmuje zaledwie kilka chwil. Z taką fryzurą można każdego dnia zachwycać innym lookiem - możliwości jest całe mnóstwo, więc nie ma obawy, że na twojej głowie zagości nuda.   

Zobacz również: Wypróbowała „odwrócone mycie włosów”. „Już nigdy nie wrócę do tradycyjnej pielęgnacji”

Bob pozostaje w modzie również w nadchodzącym sezonie letnim, jednak tym razem w bardzo, ale to bardzo retro odsłonie. Konkretnie rzecz biorąc - takiej, która nawiązuje do renesansu, czyli epoki przypadającej na przełom XV i XVI wieku. Wizażyści zachwycają się cięciem o nazwie “Botticelli bob”, które nawiązuje do malarstwa włoskiego mistrza sprzed ponad 500 lat. 

„Botticelli bob”. Modne włosy na lato 2022 inspirowane renesansem 

O fryzurze “Botticelli bob” opowiada m.in. stylista gwiazd Anthony Cole. To właśnie on wyjaśnił znaczenie tego terminu w rozmowie z portalem bustle.com. 

“Botticelli bob” to alternatywa dla klasycznego boba. Włosy nie są wyprostowane i gładkie, ale nadaje się im odpowiednią teksturę. Jest zainspirowany obrazami Botticellego, który malował rozwiane i falujące włosy, pełne objętości. 

Podobnego zdania jest Matthew Collins, ambasador marki Dyson.  

To o wiele pełniejszy bob niż te, które widywaliśmy do tej pory. Podkreśla zwłaszcza naturalną, kręconą strukturę włosów. 

Eksperci podkreślają, że taka fryzura jest idealna na gorące i parne lato, szczególnie jeśli twoje włosy zaczynają falować pod wpływem wilgoci i soli. Zamiast walczyć z tym naturalnym zjawiskiem warto dodatkowo podkreślić ten efekt – wystarczą odpowiednie produkty, które dodadzą lokom objętości i struktury. 

Jak prezentuje się fryzura w stylu “Botticelli bob”? Przekonacie się o tym zaglądając do naszej galerii. Co sądzicie o takiej modzie rodem z renesansu? 

Polecane wideo

10 fryzur, które nie podobają się mężczyznom. Nie potrafią ich docenić
10 fryzur, które nie podobają się mężczyznom. Nie potrafią ich docenić - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie