„Współczesna Diana”. Fryzura inspirowana byłą księżną to hit tego lata

Kultowe cięcie zyskuje kolejne pokolenie fanek.
„Współczesna Diana”. Fryzura inspirowana byłą księżną to hit tego lata
Fot. Instagram.com (@ellengamper/@emmalouisecorrin)
08.06.2022

Mimo że w tym roku minie już 25 lat od tragicznej śmierci księżnej Diany, była żona księcia Karola do dziś pozostaje ikoną stylu. Diana Spencer zasłynęła ze swoich stylizacji, które są odtwarzane przez kolejne pokolenia miłośniczek mody. 

Zobacz również: Jej podobieństwo do Kate Middleton jest uderzające. TikTokerka właśnie zgłosiła się na casting do „The Crown”

Księżna Diana zostanie zapamiętana na zawsze także ze względu na swoją charakterystyczną fryzurę. Wszyscy doskonale kojarzą jej krótkie blond włosy o imponującej objętości uzyskanej dzięki mnogości warstw. Teraz takie cięcie znów wraca do łask, z tym że w nieco zmodyfikowanej odsłonie. 

„Współczesna Diana”. Fryzura inspirowana byłą księżną to hit lata 

W ostatnim czasie fryzura określana mianem “współczesna Diana” (“modern Diana”) znacznie zyskuje na popularności. Coraz więcej dziewczyn decyduje się na boba, z którego zasłynęła była księżna Walii. 

Diana zawsze była ikoną stylu, a bob nigdy nie wyjdzie z mody. Diana zawsze nosiła taką fryzurę, czasami z kosmykami nieco poza kości policzkowe, a czasami nieco dłuższą z tyłu. Jednak jej elementem charakterystycznym zawsze był głęboki przedziałek na boku, objętość i mnóstwo warstw 

- tłumaczyła Suzie McGill, dyrektorka artystyczna Rainbow Room. 

Ekspertka dodaje, że jedną z niezaprzeczalnych zalet tego cięcia jest fakt, iż nie wymaga dużej pracy i długotrwałego modelowania. 

Jeśli fryzura opiera się na warstwach i głębokim przedziałku, od razu powstaje efekt zwiększonej objętości. W dodatku takiego cięcia nie trzeba specjalnie stylizować - wystarczy użyć odrobinę produktu, który zapewni włosom teksturę, albo wysuszyć suszarką dla delikatnego finiszu, jak u księżnej Diany. 

W ostatnim czasie fankami tej fryzury były nie tylko aktorki wcielające się w rolę Diany Spencer w serialu “The Crown”, czyli Emma Corrin i Elizabeth Debicki, ale także m.in. Kaia Gerber. 

Jak wygląda cięcie na “współczesną Dianę”? Przekonacie się o tym zaglądając do naszej galerii. Podoba wam się taki styl? 

Polecane wideo

Wygląda jak sobowtór młodziutkiej księżnej Diany. Ta TikTokerka robi prawdziwą furorę
Wygląda jak sobowtór młodziutkiej księżnej Diany. Ta TikTokerka robi prawdziwą furorę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie