Urodowe SOS. Jak przedłużyć trwałość koloru na włosach?

W jaki sposób pielęgnować włosy, aby jak najdłużej zachowały piękny, głęboki kolor?
Urodowe SOS. Jak przedłużyć trwałość koloru na włosach?
Fot. Unsplash
08.06.2022

Aby długo cieszyć wspaniałym odcieniem niedawno pofarbowanych włosów, należy przedsięwziąć odpowiednie kroki pielęgnacyjne. Doradzamy, co robić, aby głęboki kolor nie znikał z naszych kosmyków za szybko.

Zobacz także: Urodowe SOS. Mleczna kąpiel Kleopatry na spierzchnięte dłonie

Piękny kolor nareszcie na długo

Pamiętajmy, że po zastosowaniu zabiegu koloryzacji najlepiej nie myć ich przez dwa dni. Dopiero co wprowadzone w ich strukturę pigmenty po prostu potrzebują czasu, aby się utrwalić. W tym czasie do odświeżania fryzury używajmy suchego szamponu. 

Jeśli nie chcemy, aby kolor za szybko znikł z włosów, nigdy nie myjmy ich w bardzo ciepłej wodzie - wybierajmy letnią. Gdy często używamy prostownicy bądź lokówki, nie zapominajmy o szalenie ważnej rzeczy, jaką jest termoochrona

Po farbowaniu włosów niewskazane jest stosowanie zabiegów regeneracyjnych, czyli tych, jakie na nowo otwierają łuski włosów. Tuż po koloryzacji łuski należy szczelnie zamknąć. Tym samym, jeśli chcemy nawilżyć włosy, nałóżmy na nie lekką odżywkę, a nie silnie regenerującą maskę - to najczęściej popełniany błąd. Po koloryzacji nie stosujmy preparatów zawierających keratynę, jako że rozszerza ona łuski włosów.

Wielki wpływ na blaknięcie koloru mają promienie słoneczne. Jeśli wychodzimy na słońce, ukrywajmy włosy pod chustą, czy kapeluszem. 

Zobacz także: Urodowe SOS: Sposoby na łamliwe paznokcie

Polecane wideo

Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować?
Hity z szaf francuskich influencerek. Czym warto się zainspirować? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.07.2022 16:00
Stosuje serie kosmetyków do włosów farbowanych wax pilomax. Dzięki nim wydobywa sie pełniejszy kolor oraz dłużej utrzymuje sie on na włosach.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie