Przesuszone włosy - jak sobie z nimi poradzić?

Zniszczone i suche kosmyki wymagają starannej i przemyślanej pielęgnacji.
Przesuszone włosy - jak sobie z nimi poradzić?
09.05.2022

Sam ich stan może wynikać z różnych przyczyn. Najczęściej jest to nieprawidłowe mycie oraz stosowanie suszarek, prostownic czy lokówek do włosów. Chociaż kosmetyki magicznie nie naprawią uszkodzeń, to pomogą poprawić kondycję pasm i polepszyć ich ogólny wygląd. Jak poradzić sobie z przesuszonymi włosami? Podpowiadamy.

Czy warto obcinać przesuszone końcówki?

Dla osób zapuszczających włosy to pytanie może spędzać sen z powiek. Aby móc cieszyć się piękną i zdrową taflą, końcówki najlepiej jest podciąć. Teoretycznie dobrym rozwiązaniem jest pozbycie są całej zniszczonej partii włosów. Nie zawsze jednak chcemy decydować się na taką opcję - głównie ze względów estetycznych. Jednak już samo podcięcie końcówek pozwoli na odżycie całych pasm. Jest to również świetny moment na rozpoczęcie intensywnej pielęgnacji.

Warto jest także rozgraniczyć dwie kwestie. Zniszczone i suche włosy to nie jest to samo. Zniszczone kosmyki są zwykle odwodnione, jednak suche pasma nie muszą być wcale zniszczone. Bardzo często posiadacze kręconych włosów uskarżają się na ich suchość, jednak struktura suchego kosmyka jest po prostu inna. Szybciej tracą one nawilżenie, dlatego najlepiej wyglądają od razu po myciu.

Świadoma pielęgnacja w postaci odżywki

Dla przesuszonych włosów konieczna jest odpowiednio dobrana rutyna pielęgnacyjna. Przy każdym myciu należy stosować odżywki do włosów. Poprawiają one ich wygląd i ułatwiają rozczesywanie. Aby dobrze nawilżyć całe pasma, warto dobierać je pod odpowiednie potrzeby. Kluczowe jest zachowanie równowagi w dostarczanych składnikach. Przyda się tutaj także znajomość PEH, która oznacza stosowanie odpowiedniej ilości protein, emolientów i humektantów. Zwłaszcza dwa ostatnie mogą dobrze wpłynąć na strukturę włosa.

Emolienty odpowiedzialne są za dostarczanie i utrzymywanie optymalnego stopnia nawilżenia. Humektanty tworzą barierę ochronną dla każdego kosmyka, aby nie ulegał on uszkodzeniom zarówno mechanicznym, jak i chemicznym. Przesuszone włosy będą miały tendencję do puszenia, dlatego dobrze jest wzbogacić swoją pielęgnację właśnie o produkty nawilżające i wygładzające. Takie właściwości można odnaleźć w produkcie pod tym linkiem: https://onlybio.life/hair-in-balance-by-onlybio-odzywka-proteinowa-200-ml.html.

Jak dobrać odpowiedni szampon do suchych włosów?

Równie częstą praktyką, którą część osób robi nieświadomie, jest stosowanie produktów do włosów z zawartością SLS, SLES czy innych substancji, które powodują nadmierne ich przesuszanie się. W codziennej pielęgnacji takich kosmyków powinniśmy ich unikać, aby dodatkowo nie podrażniały oraz nie uczulały. Najlepiej stosować naturalne szampony, które zemulgują nagromadzone zabrudzenia. Dobrze dobrane do naszych włosów zapewnią ukojenie i regenerację. Dodatkowo, wzmocnią one cebulki i pobudzą je do wzrostu. Najważniejszym argumentem jest jednak odpowiedni poziom nawilżenia, który oferują. Im bardziej naturalny skład produktów, tym lepiej dla naszych kosmyków.

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Mariola (Ocena: 5) 03.07.2022 16:19
Polecam mocno nawilżające kosmetyki Wax Pilomax. Moc płynie z środka.
odpowiedz
Milena (Ocena: 5) 16.05.2022 15:47
Ja zaczełam olejować włosy i używać wcierki z ecocery i jest dużo lepiej. Włosy nie dość ze szybko rosną to i są super odżywione.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie