Olejowanie włosów. Czy warto włączyć je do pielęgnacji?

Jak zregenerować zniszczone włosy bez wizyty u fryzjera?
Olejowanie włosów. Czy warto włączyć je do pielęgnacji?
Fot. Unsplash
23.04.2022

Olejowanie włosów to ostatnim czasy bardzo popularny zabieg pielęgnacyjny. Co ciekawe, jest znany od tysiącleci – wiadomo, że włosy olejowały już starożytne Egipcjanki i Rzymianki. Warto skorzystać z tej prastarej metody upiększającej. Odłóżmy więc na jakiś czasu używanie masek oraz odżywek i spróbujmy zaprzyjaźnić się z olejami. Są dla nich fantastycznymi alternatywami.

Zobacz także: Słoneczne kosmyki. Jak przygotować kąpiel rozjaśniającą włosy?

Co daje olejowanie włosów?

Co nasze włosy mogą zyskać dzięki olejowaniu? Otóż potrafi ono zbawiennie zadziałać na ich kondycję. Po zabiegu włosy stają się fantastycznie nawilżone, bardzo miękkie, lśniące i jedwabiście gładkie. Ich struktura ulega zregenerowaniu. Co więcej, przestają się puszyć i znacznie łatwiej je potem rozczesywać.

Olejowanie jest zalecane dla wszystkich rodzajom włosów, szczególnie tych z problemami. Pomaga ono bowiem uporać się z wieloma kłopotami, takimi jak wypadanie włosów, czy ich suchość. Kurację najlepiej stosować raz w tygodniu. Jeśli jednak mamy z włosami spore problemy, możemy olejować je nawet dwa lub trzy razy na tydzień.

Do wyboru mamy wiele olejów posiadających cenne właściwości – lniany, kokosowy, sezamowy, z pestek winogron, z czarnuszki, z awokado, z migdałów, czy arganowy. Możemy wykorzystywać także jakościową oliwę z oliwek.

Jak olejować włosy?

Istnieją dwie metody olejowania włosów, na sucho oraz na mokro. Metoda olejowania na sucho jest uznawana za łatwiejszą i wygodniejszą. Mamy wówczas większą kontrolę nad olejem. Na przykład widzimy dokładnie, która część włosów została już zaolejowana. Nakładanie oleju na wilgotnych włosach doradza się osobom, które mają bardzo zniszczone kosmyki. Nakładamy wówczas jego grubszą warstwę. 

Zabieg olejowania jest bardzo prosty. Jedyne, co musimy zrobić, to równomiernie nałożyć na włosy odrobinę oleju i wmasować go w nie. Należy pamiętać, aby aplikować go na włosy nieobciążone preparatami do ich stylizacji. Potem zaplatamy je w kok bądź warkocz i na około pół godziny zakładamy czepek z oddychającego materiału. Dodatkowo owijamy również głowę ręcznikiem. 

Po wskazanym czasie zdejmujemy je z włosów. Świetny efekt uzyskamy, jeśli zostawimy olej na włosach kilka godzin. Efekt wręcz fantastyczny będzie nam dany, gdy zaolejujemy włosy tuż przed snem i spłuczemy go dopiero rano.

Zobacz także: Kosmetyczne triki. Czym jest gua sha i dlaczego warto go stosować?

Polecane wideo

Znaki zodiaku polskich gwiazd. Kto ma trudny charakter?
Znaki zodiaku polskich gwiazd. Kto ma trudny charakter? - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.09 / 5
gość (Ocena: 1) 20.10.2022 07:14
Gtfhghhjbxcrzc słońcu Robinsonów mogłoby pobliżu las las hfdf gfd gry na gitarze
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2022 07:13
Gjggft tv generator 🥳🤩😍
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2022 07:12
Mbytfdfjlhg gdzie chcesz v GDDKiA vs Chelsea flower gg CC haftem gtf 🥰😅┐(´(エ)`)┌
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.09.2022 10:13
Njjjjjjkmmmmmmmmjwjwkwk2kwkwkwbdnnbz,b🤓🌛😫🌛🌛😫🌛😫🌛😫🌛😫🌛😲🤤🤤😲🤤😳🤤🌛🌛😲🌛😲🌛😲🌛😲🌛😲🌛😲🌛😲🌛🌛😲😲😳🌛🤯😞😧😴😞😴😞😖😵😞😴😞😴😴🤖👽🙊🙊😽🎊🙉😽🙊😽💢😽🙊😽😽🙊💢😼💢😼💢🎉💢🎉💢🙊🎉🙊🎉🙊🎉💢
odpowiedz
😀😃😄 (Ocena: 5) 20.08.2022 15:10
Kto mnie pobije lvl noob ᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗᕙ[・۝・]ᕗ
odpowiedz

Polecane dla Ciebie