Słoneczne kosmyki. Jak przygotować kąpiel rozjaśniającą włosy?

Jeśli marzą się nam piękne słoneczne refleksy na włosach, kąpiel rozjaśniająca będzie strzałem w dziesiątkę. Podpowiadamy, jak ją przygotować.
Słoneczne kosmyki. Jak przygotować kąpiel rozjaśniającą włosy?
Fot. Unsplash
11.04.2022

Gdy naszła nas ochota na zmianę koloru włosów, ale nie zamierzamy przechodzić wielkiej metamorfozy, tylko postawić na delikatny efekt, koniecznie pomyślmy o kąpieli rozjaśniającej. To świetna opcja, jeśli zależy nam na subtelności, ale i na tym, aby nasze włosy nie straciły dobrej kondycji

Najlepszy efekt kąpieli można uzyskać na blond włosach, ale sprawdzi się ona również w przypadku rudych, czy jasnobrązowych odcieni. I one będą pięknie prezentowały się z subtelnymi refleksami. Jeśli mamy włosy ciemne, lepiej z niej zrezygnować, jako że zmiany mogą być prawie niezauważalne. 

Zobacz także: Kosmetyczne triki. Czym jest gua sha i dlaczego warto go stosować?

Rozjaśnianie bez tajemnic

Przez akcją rozjaśniania koniecznie należy zwilżyć włosy. Na wilgotne kosmyki nakładamy mieszankę uzyskaną z połączenia szamponu, odżywki, oksydantu, rozjaśniacza i odrobiny wody. Jakie kosmetyki wybrać?

Nie musimy nabywać specjalnego szamponu. Wystarczający będzie ten, jakiego używamy na co dzień. Dobrze, aby nie miał w składzie silikonów. Jeżeli chodzi o odżywkę, najlepsza będzie emolientowa. Jako że występuje w niej wysoki procent odżywczych olejów, tworzy wokół włosów warstwę ochronną. Świetnie nawilża i natłuszcza. 

Rozjaśniacz, jakiego użyjemy do kąpieli, powinien być jak najwyższej jakości. Na tym nigdy nie oszczędzajmy. Najlepiej wybrać go spośród profesjonalnych kosmetyków używanych w salonach fryzjerskich. Może być pudrowy bądź proszkowy.

Załóżmy rękawiczki ochronne i zabierzmy się do dzieła. Szampon i odżywkę w ilościach, jakich używamy zazwyczaj łączymy z rozjaśniaczem i nie za dużą ilością oksydantu. Mieszanina po zmieszaniu powinna mieć kremową konsystencję, nie może być za rzadka. 

Przed nałożeniem jej na włosy, koniecznie zróbmy próbę uczuleniową. Mieszankę pozostawiamy na włosach na około trzydzieści minut. Jeżeli mamy odrosty, zrezygnujmy z nakładania mieszanki rozjaśniającej od nasady, jako że może to pogłębić różnicę tonalną pomiędzy nimi, a resztą włosów. 

Pamiętajmy, że warunkiem koniecznym dla otrzymania satysfakcjonującego efektu kąpieli rozjaśniającej są silne i zdrowe włosy. Jeśli są przesuszone, czy wypadają w sporych ilościach, warto zacząć od naprawy ich struktury, a kąpiel zaplanować dopiero po poprawieniu ich kondycji.  

Zobacz także: Wazelina w służbie pięknu. Czym jest hitowy slugging?

Źródło: elle.pl

Polecane wideo

Najbardziej niezwykłe ceremonie wejścia w dorosłość. Jak to wygląda w różnych krajach?
Najbardziej niezwykłe ceremonie wejścia w dorosłość. Jak to wygląda w różnych krajach? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie