„Współczesna Roszpunka” obcięła włosy na boba! Zapuszczała je przez 19 lat

Udana metamorfoza?
„Współczesna Roszpunka” obcięła włosy na boba! Zapuszczała je przez 19 lat
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/08vanessa.r/)
10.04.2022

Każda mała dziewczynka marzyła kiedyś o włosach księżniczki, które sięgałyby do samej ziemi. Dobrze wiemy jednak, jak trudna w utrzymaniu jest taka fryzura i jak wiele wymaga wysiłku przy codziennej pielęgnacji. Przy okazji jest też wyjątkowo niepraktyczna, a długie włosy utrudniają najprostsze czynności.

Vanessa Rasmusson jest jedną z tych kobiet, które nie bały się takiego wyzwania. Przygoda z zapuszczaniem włosów zaczęła się u niej w wieku 7 lat, tuż po rozczarowującej wizycie u fryzjera. Przez kolejnych 19 lat Amerykanka pozwoliła kosmykom rosnąć swobodnie, aż osiągnęły długość 122 cm i sięgnęły łydek. Stały się również częścią jej tożsamości.

Dzisiaj 26-latka jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch pociech, a po jej długich włosach nie ma już śladu. Dlaczego zdecydowała się na radykalne cięcie?

Polecamy także: Mężczyźni marzą o tym, by obciąć jej długie włosy. Rekordzista zaproponował za to… 2 mln zł!

Vanessa Rasmusson – współczesna Roszpunka obcięła włosy na boba

Przez prawie dwie dekady Vanessa mocno zżyła się ze swoimi długimi włosami. – Dostawałam mnóstwo komplementów na ich temat, ale w pewnym momencie poczułam, że ludzie postrzegają mnie jedynie poprzez pryzmat mojej fryzury. Nie widzieli mnie. Widzieli tylko moje długie włosy. Dzięki nim czułam się pewna siebie – wspomina Amerykanka i dodaje: - Zrozumiałam, że jestem już inną osobą niż tamta 7-letnia dziewczynka, która nabawiła się traumy u fryzjera. Stwierdziłam, że chcę coś zmienić w swoim wyglądzie.

O swoim pomyśle na drastyczne skrócenie włosów kobieta powiedziała jedynie najbliższym osobom, w tym mężowi. – Nie chciałam, by inni wpływali na moją decyzję i odwodzili mnie od niej. Chciałam zrobić coś tylko dla siebie – wspomina 26-latka.

Po radykalnym cięciu Vanessa była zaskoczona swoimi emocjami. – Początkowo poczułam się dziwnie, że moje włosy są takie krótkie. Byłam zdziwiona, że wyglądam bez nich tak ładnie. I było mi tak lekko! Nie wiedziałam przez te wszystkie lata, że dźwigam na głowie taki ciężar – podsumowuje.

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda po metamorfozie. Naszym zdaniem zmiana na plus, a Waszym?

Polecane wideo

Kintsugi nails. „Posklejane” paznokcie to oryginalna propozycja na wiosnę prosto z dalekiego Orientu
Kintsugi nails. „Posklejane” paznokcie to oryginalna propozycja na wiosnę prosto z dalekiego Orientu - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.05.2022 14:26
Włosy ładne, ja też kiedyś miałam długie, ale po ciąży się osłabiły i je ścięłam. Chciałabym, żeby były takie jak dawniej, dlatego supelementuję witaminy i stosuję specjalny szampon kaminomoto który działa na porost włosów
odpowiedz

Polecane dla Ciebie