Witaminy - sprawdzony sposób na długie włosy i paznokcie

Piękne i długie włosy to marzenie wielu kobiet.
Witaminy - sprawdzony sposób na długie włosy i paznokcie
28.02.2022

Ich zapuszczanie nie jest jednak prostym zadaniem. Wymaga czasu, a zmieniające swoją długość włosy są w szczególny sposób narażone na uszkodzenia. Przyspieszenie tempa ich wzrostu odbywa się na wiele sposobów. Zwykle intensyfikujemy ich pielęgnację sięgając po zestawy kosmetyków dostosowane do ich potrzeb.

Przywiązujemy też większą uwagę niż zazwyczaj do tak zwanych domowych metod pielęgnacji. Gdy podejmowane przez nas wysiłki zawodzą, warto zastanowić się nad jeszcze jednym rozwiązaniem. Być może nasze włosy potrzebują zastrzyku witamin i składników mineralnych?

Jak rozpoznać problemy z niedoborem witamin?

Problem niedoboru witamin oraz składników mineralnych jest dość częsty. Nie prowadzimy najzdrowszego trybu życia, nie dbamy też o to, co i jak jemy. Błędy popełniane przez nas mają wpływ na cały organizm, a ten stara się wysyłać nam sygnały świadczące o tym, że nie postępujemy właściwie. Są one wysyłane także przez włosy i paznokcie. Ich prawidłowa interpretacja pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie o to, czy witaminy na porost włosów i paznokci okażą się strzałem w dziesiątkę.

Pielęgnacja włosów

Niedobory witamin, zarówno we włosach, jak i paznokciach, objawiają się przede wszystkim ich łamliwością. Braki w tym zakresie mogą być też sygnalizowane przez łupież, z którym trudno się walczy oraz bardziej intensywne niż zwykle wypadanie włosów. Niewłaściwa dieta może być też widoczna na skórze, która w pewnym momencie zaczyna mieć tendencję do białych lub czerwonych wyprysków.

Jakich witamin brakuje włosom i paznokciom?

Gdy już wiemy, że to brak witamin może spowalniać tempo wzrostu włosów i paznokci, warto odpowiedzieć sobie na pytanie o to, które z nich należy dostarczać w diecie i suplementować. Lista tych, które mogą nam pomóc jest dość długa, na pierwszy plan wysuwa się przy tym witamina A. To właśnie ona jest odpowiedzialna za metabolizm cebulek włosowych, jest więc gwarantem siły i gęstości włosów.

Nie powinno się ignorować jednak również witamin z grupy B. To właśnie one stymulują procesy rozwoju cebulek oraz wzrost włosów. Gwarantują też ich ochronę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Włosom i paznokciom przyda się także witamina C, witamina D, witamina E nie na darmo nazywana przecież witaminą młodości, a także biotyna zapobiegająca łysieniu i siwieniu.

Kompleksowa suplementacja i jej zalety

Witaminy powinny być dostarczane przede wszystkim w pożywieniu, gdy jednak włosy i paznokcie sugerują, że ich dawka nie jest wystarczająca, warto pomyśleć o ich suplementacji. Łykanie dziesiątek pastylek nie ma przy tym najmniejszego sensu, bo może doprowadzić do większej liczby strat niż korzyści. Na rynku nie brakuje jednak kompleksowych rozwiązań takich, jak choćby polecane przez Hairlust tabletki Hair Growth Formula Tablets. Ich kompozycja została przygotowana z myślą o tym, aby organizm mógł korzystać ze wszystkich najlepszych dla niego witamin oraz minerałów.

Pielęgnacja włosów

Plusem tego rozwiązania jest nie tylko jego imponujący skład na czele z witaminą B12, biotyną, witaminą A, cynkiem i krzemionką. Docenić trzeba również to, że mamy do czynienia z tabletkami powstającymi z naturalnych składników, bezpiecznymi i przyjaznymi weganom. Ich stosowanie jest znacznie wygodniejsze niż sięganie po wiele suplementów. Minimalizuje też ryzyko zapomnienia o którymś z ważnych składników.

 

Artykuł sponsorowany

 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Malwina (Ocena: 5) 02.03.2022 15:33
Paznokci może nie mam jakiś długich, ale za to włosy rosną jak szalone odkąd używam wcierki z kaminomoto. Zazwyczaj nakładam ją dwa razy dziennie o ile mam czas, wtedy efekty są lepiej widoczne :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie