„Ośmiornica” będzie najpopularniejszym cięciem na 2022 rok. Niektóre dziewczyny już się na nie decydują

Dane z Pinteresta mówią same za siebie.
„Ośmiornica” będzie najpopularniejszym cięciem na 2022 rok. Niektóre dziewczyny już się na nie decydują
Fot. Unsplash
19.12.2021

Pamiętacie tzw. czeskiego piłkarza? Wcale nie chodzi o słynnego sportowca naszych południowych sąsiadów, ale o jedną z najsłynniejszych fryzur wszech czasów. Mullet, czyli uczesanie właśnie “na czeskiego piłkarza”, znane także jako płetwa, firana, dywan czy plereza, królował na głowach zwłaszcza w latach 70. i 80., ale w ostatnim czasie znów wrócił do łask. 

Zobacz również: Jeszcze niedawno uchodził za nudny. Dziś ten kolor włosów przeżywa spektakularny powrót

Wszystko wskazuje na to, że w roku 2022 ten trend wcale nie straci na popularności. Wręcz przeciwnie – w przyszłym sezonie jednym z najmodniejszych cięć będzie nowa wersja mulleta, czyli “ośmiornica”. Jak wygląda ta fryzura? 

„Octopus haircut”. Cięcie „na meduzę” będzie hitem 2022 roku 

Fryzura typu “ośmiornica” (“octopus haircut”) już zyskuje na popularności. Z danych udostępnionych przez Pinterest wynika, że w ostatnim czasie liczba wyszukiwań tego hasła wzrosła dwukrotnie. 

Jak wygląda takie cięcie? W rozmowie z portalem stylist.co.uk wyjaśniał to Joe Sirry, współzałożyciel salony fryzjerskiego SHAG! London. 

Cięcie “na ośmiornicę” to nowa odsłona stylu shag/mullet, który w ostatnim czasie jest wszechobecny. Jest to jego mniej teksturowana wersja, która zachowuje długość w połączeniu z krótkimi warstwami, dodając objętości w górnej części włosów. Ten styl wywodzi się z Japonii, a ostatnio stał się popularny na Pintereście. Jego nazwa nawiązuje do ośmiornicy albo do meduzy, ponieważ górna partia włosów jest cięższa, a cieńsze, węższe kosmyki stanowią dolną część fryzury. 

Ekspert wyjaśnił również czym “meduza” różni się od cięcia “na czeskiego piłkarza”. 

Nie jest to mullet, ponieważ ta fryzura jest bardzo krótka po bokach i przy uszach – w przeciwieństwie do “meduzy”. Tutaj kosmyki przy uszach są długie. 

O tym, jak prezentuje się cięcie “na meduzę” przekonacie się w poniższej galerii. Co sądzicie o takiej fryzurze? 

Polecane wideo

Długie nie zawsze znaczy lepsze. One ścięły włosy i wyglądają jak milion dolarów
Długie nie zawsze znaczy lepsze. One ścięły włosy i wyglądają jak milion dolarów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 07.04.2022 13:44
Ja mam takie cięcie i jestem zadowolona z efektu
odpowiedz

Polecane dla Ciebie