Wysoki kucyk to modna fryzura, która niestety może powodować pewien problem...

Lepiej to przeczytaj, zanim będzie za późno.
Wysoki kucyk to modna fryzura, która niestety może powodować pewien problem...
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/787567053569564101/ & https://pl.pinterest.com/pin/139259813463326100/)
04.10.2021

Wysoki kucyk to jedna z tych fryzur, którą każda dziewczyna pamięta jeszcze z czasów dzieciństwa. I choć mogłoby się wydawać, że w takim razie to uczesanie powinno być zarezerwowane wyłącznie dla małych kobiet, w rzeczywistości i te duże chętnie je wykorzystują. A dzieje się tak, ponieważ daje nam ono wygodę i… stanowi jedno z najmodniejszych rozwiązań już od wielu lat.

Przeczytaj też: Loki bez użycia ciepła? Stylowe fale zrobisz przy użyciu jednego elementu garderoby!

Wysoki kucyk – dlaczego nie powinno się go nosić regularnie?

Czy wiesz jednak, że regularne zaczesywanie włosów w koński, ciasny i wysoki ogon może zaszkodzić kondycji naszej czupryny? Chodzi o to, że gdy włos przez długi czas będzie mocno naciągany, po pewnym czasie znacząco się osłabi, a linia czołowa przesunie się. W efekcie mamy do czynienia z coraz większymi zakolami.

Jeśli więc zauważysz, że w obrębie skroni kosmyki zaczynają się przerzedzać, koniecznie zacznij nosić rozpuszczone włosy – jeśli koniecznie chcesz je spiąć, użyj klamerki. Poza tym jeśli widzisz, że wypadają znacznie bardziej, niż kiedyś, wówczas również pożegnaj się z kucykiem. Jeśli po kilku tygodniach poczujesz poprawę, problem rozwiązany. Jeśli jednak włosów będzie mniej i mniej, warto udać się do dermatologa lub trychologa, który pomoże ustalić przyczynę tej sytuacji.

Przeczytaj też: Czy popularny lek na żołądek może być też złotym środkiem na włosy?

Co może wzmocnić wypadające włosy? Z całą pewnością właściwa pielęgnacja. Co to znaczy? Przede wszystkim sięgnij po delikatne, naturalne kosmetyki. Poza tym myj głowę w letniej wodzie i staraj się unikać gorącego powietrza suszarki oraz częstego stylizowania fryzury. Dodatkowo serwuj sobie peelingi i maski. Jednocześnie nie zapominaj, że kondycja naszej czupryny powiązana jest z dietą. Warto więc do codziennego menu dorzucić orzechy, ryby, oleje roślinne czy siemię lniane. Oczywiście nie zapomnij też o piciu wody!

Polecane wideo

Metamorfozy uczestników „Top Model”. „Celowo ją oszpecili”
Metamorfozy uczestników „Top Model”. „Celowo ją oszpecili” - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.10.2021 14:21
Stosuje szampon hair cure przeciwypadaniu włosów i noszę takie fryzury jakie mi się podobają. A w wysokim kucyku akurat jest mi bardzo ładnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie