Wszyscy myjemy włosy nieprawidłowo. Ona pokazała, jak zrobić to właściwie

Oto, dlaczego Twoje kosmyki są wiecznie przesuszone.
Wszyscy myjemy włosy nieprawidłowo. Ona pokazała, jak zrobić to właściwie
Fot. Unsplash
02.10.2021

Czy można myć włosy w sposób nieprawidłowy? Okazuje się, że... tak. Większość z nas zupełnie nie zastanawia się nad tą czynnością i wykonuje ją bezrefleksyjnie. A to może wywołać więcej szkody niż korzyści.

Zobacz również: To wyzwanie robi furorę na TikToku. Od teraz będziesz mogła myć włosy raz na tydzień

Tak przekonuje pewna TikTokerka, która w viralowym nagraniu pokazała, jak nie powinno się myć włosów. Dziewczyna przekonuje, że ten powszechny sposób sprawia, że kosmyki stają się przesuszone, przez co zaczynają się puszyć i tracą blask. Jakiego błędu podczas mycia włosów unikać i jak robić to poprawnie?

Mycie włosów. Jak zrobić to prawidłowo? Hit TikToka

Sposób na właściwe mycie włosów pokazała TikTokerka o pseudonimie @audreyvictoria_. Jednak na początku internautka zaprezentowała podstawowy błąd, jaki większość z nas popełnia w trakcie tego zabiegu pielęgnacyjnego.

Chodzi o nakładanie szamponu na końcówki kosmyków. Zdaniem Audrey kosmetyk należy rozprowadzać jedynie u nasady włosów. Wcieranie go w końce loków sprawi, że staną się przesuszone.

@audreyvictoria_

Step 1 of achieving healthy hair, stop doing this ⬆️✅ #hairhack #healthyhair #shampoo #haircareroutine #hairtipsandtricks

♬ original sound - gracie

Na następnym nagraniu TikTokerka wyjaśniła, jaka jest najlepsza metoda mycia włosów. Jeszcze przed zwilżeniem należy je dokładnie rozczesać. Następnie na mokre kosmyki należy nałożyć niewielką ilość szamponu, który wcześniej powinno się spienić między dłońmi. Produkt należy wcierać tylko w nasadę włosów, wykonując ruchy do przodu i do tyłu samymi opuszkami palców. Na końcu należy spłukać szampon z kosmyków ciepłą wodą.

@audreyvictoria_

Yes there’s a right and wrong way to shampoo 💦 ##hairtok ##shampoo ##haircare ##haircareroutine ##healthyhairtips

♬ original sound - xxtristanxo

Wypróbujecie tę metodę pielęgnacji?

Zobacz również: Fryzjerka ujawniła swój sposób na mycie włosów. Już nigdy nie zrobisz tego inaczej

Polecane wideo

Prawie 2 metry piękna. Włosami tej dziewczyny zachwyca się cały świat
Prawie 2 metry piękna. Włosami tej dziewczyny zachwyca się cały świat - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.10.2021 16:52
Jeśli zalożymy że to co mówią tiktokerzy jest prawdą, to prawdą jest zarówno wszystko, jak i nic. Skoro nic nie jest prawdą i nic nie jest nieprawdą, to co istnieje? Czy w ogóle coś istnieje? Tak.... tiktokerzy poszerzają horyzonty.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.10.2021 13:02
To nic odkrywczego. wiem jak się myje włosy. Prawidłowo nakładam szampon kaminomoto i pielęgnuję skórę głowy i włosy. Filmików do tego nie potrzebuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2021 17:28
Tez mi cos, Ameryki nie odkryla...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2021 12:36
Wszystko robimy źle, myjemy włosy, zęby, śpimy, jemy itp. Bo jakaś tam tiktokera tak powiedziała i my mamy w to wierzyć. Żadnego konkretnego dowodu od kosmetologa czy trychologa. Żenada teraz nie trzeba być wykształconym tylko sobie robić filmiki o byle czym byleby ludzie w to wierzyli.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie