Czy olej kokosowy jest dobry dla wszystkich rodzajów włosów? Niestety, niektórym może przynieść więcej szkód niż korzyści

Sprawdź, czy nie jesteś w grupie, która powinna przestać używać ten produkt.
Czy olej kokosowy jest dobry dla wszystkich rodzajów włosów? Niestety, niektórym może przynieść więcej szkód niż korzyści
fot. Tijana Drndarski z Pexels
07.09.2021

O cudownych właściwościach oleju kokosowego słyszała już prawdopodobnie każda z nas. Jest to bowiem uniwersalny kosmetyk, który możesz (z powodzeniem!) używać zarówno na ciało, jak i twarz oraz włosy. Ale zatrzymajmy się na chwilę właśnie przy kosmykach. Dlaczego? Bo okazuje się, że nie każdej czuprynie przyniesie on odpowiednie korzyści.

Przeczytaj też: Czy popularny lek na żołądek może być też złotym środkiem na włosy?

Olej kokosowy na włosy – jak działa?

W większości przypadków, gdy nałożymy olej kokosowy na włosy, możemy liczyć na jego działanie regeneracyjne, nawilżające oraz wzmacniające. Już po trzech miesiącach regularnego olejowania kosmyków tym produktem zauważysz, że twoje włosy są znacznie bardziej gładkie (olej kokosowy zamyka łuski) i zachwycają blaskiem oraz zdrowym wyglądem. Jednocześnie tego rodzaju kosmetyk zadziała jak ochrona przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego, działaniem wysokiej temperatury, wiatru czy mrozu. Dodajmy też, że świetnie zadba on też o skórę głowy i wpłynie na szybszy porost włosów.

Przeczytaj też: Jak zatrzymać wypadanie włosów? Wypróbuj te kosmetyki!

Olej kokosowy – komu nie służy?

Chcesz wypróbować olej kokosowy na własnej głowie? Doskonale. Zanim jednak po niego sięgniesz, upewnij się, że twoje włosy nie są suche. Jeśli jesteś właścicielką właśnie takiej czupryny, okaże się to błędnym posunięciem. Dlaczego?

Olejków używamy głównie po to, by nawilżyć kosmyki. Jednak, jeśli twoja fryzura potrzebuje właśnie nawilżenia, to… oczekuje wody. W rzeczywistości olej i woda nie łączą się. A zatem... olejek wypycha wodę i uniemożliwia jej przedostanie się do włosa. Suchym kosmykom lepiej więc zapewnić odpowiednią dawkę aminokwasów. Warto też używać produkty o niskim pH, a także nawilżające maski i odżywki.

 

Polecane wideo

10 pomysłów na sexy warkocz ♥
10 pomysłów na sexy warkocz ♥ - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.03.2022 11:21
Jzn od Rf inn HI Fmmx=~ J J J Hdjraiiio
odpowiedz
Bbfbth (Ocena: 5) 11.03.2022 11:21
ENSbNBNNDJF!_ Fk Jf Kc Kckdjfmfkf
odpowiedz
Sira (Ocena: 5) 22.11.2021 13:38
U mnie olej kokosowy się nie sprawdził, a jednak włosy wymagały odżywienia. Znacznie poprawiła się ich kondycja po zastosowaniu szamponu na bazie masła cupuacu od klorane
odpowiedz
Basia (Ocena: 5) 07.09.2021 14:02
Mi olej kokosowy nie służy na włosy. Użyłam parę razy, ale kompletnie się nie sprawdził. Za to serum z Hair Cure przynosi fajne efekty a używam go dopiero miesiąc.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie