Pierwsze siwe włosy wyrywała sobie w wieku 12 lat. Dziś jest inspiracją dla milionów kobiet

Dwa lata temu przestała się farbować i nigdy do tego nie wróci.
Pierwsze siwe włosy wyrywała sobie w wieku 12 lat. Dziś jest inspiracją dla milionów kobiet
Fot. Instagram.com (@embracethegreys)
05.06.2021

Siwienie to naturalna kolej rzeczy i prędzej czy później czeka każdego z nas. Jednak dla niektórych to “prędzej” następuje zdecydowanie zbyt wcześnie. Przypadki, gdy ludzie zauważają u siebie pierwsze siwe włosy jeszcze w wieku nastoletnim są bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać, jednak dopiero od niedawna takie przedwczesne siwienie przestaje być tabuizowane i stygmatyzowane. 

Zobacz również: Z dnia na dzień przestała farbować włosy. 7 miesięcy później wygląda zupełnie inaczej

Zamiast ukrywać siwiznę, coraz więcej osób stawia na naturalność i przestaje farbować srebrzyste pasma. Jedną z nich jest Lauren Midgley, która pierwsze siwe kosmyki zauważyła u siebie w wielu zaledwie 12 lat. Po latach walki z przedwczesnym siwieniem Lauren wreszcie pokochała swoje włosy, które dziś uważa za swój największy atut. 

Lauren Midgley zaczęła siwieć w wieku 12 lat. Już tego nie ukrywa

26-letnia Lauren pochodzi z Kanady i przeżyła niemały szok, gdy jako 12-latka dostrzegła u siebie pierwsze siwe włosy. Próbowała wszystkiego, żeby się ich pozbyć albo ukryć ich naturalny kolor, łącznie z wyrywaniem sobie kosmyków.  

Przez wiele lat Lauren wydawała miesięcznie ok. 100 dolarów (ok. 300 zł) na samą farbę do włosów i inne zabiegi, które miały zamaskować jej przypadłość. W końcu, w wieku 24 lat, dziewczyna posłuchała rady fryzjerki, która zasugerowała, żeby Lauren przestała farbować siwe kosmyki. Od tamtej pory minęły ponad dwa lata, a Kanadyjka już nigdy więcej nie zamierza zmieniać koloru włosów. 

Wiele osób pytało mnie: “Co się stało z twoimi włosami?”, “Dlaczego przestałaś je farbować?”, “Dlaczego już masz tyle siwych włosów?”, “Jesteś pewna, że to nie żadna choroba?”. 

Potem przeczytała o “grombre”, czyli celebrowaniu swoich siwych włosów i znalazłam taki profil na Instagramie. Byłam w pozytywnym szoku gdy zobaczyłam jak wiele kobiet pokazuje swoje naturalne włosy. Zauważyłam, że na tej stronie prawie nie ma dziewczyn w moim wieku, więc podesłałam swoje zdjęcie i podzieliłam się swoją historią (...). Moja fotografia i historia zostały opublikowane, a pozytywne reakcje przerosły moje oczekiwania. Zdecydowanie dodały mi pewności siebie 

- mówiła Lauren w rozmowie z mediami. 

Jakiś czas później Kanadyjka zdecydowała się założyć własny profil na Instagramie, na którym pokazuje swoje naturalne, siwe włosy i walczy z tabuizacją przedwczesnego siwienia. Dziś Lauren stanowi inspirację dla milionów kobiet – zajrzyjcie do naszej galerii i przekonajcie się o tym sami. 

Polecane wideo

One już nie wstydzą się siwego odrostu. Fryzjer pokazał im genialny sposób
One już nie wstydzą się siwego odrostu. Fryzjer pokazał im genialny sposób - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie