Salony fryzjerskie zamknięte, a ja mam siwe włosy…

Kasia martwi się, że nie zdążyła z koloryzacją na święta.
Salony fryzjerskie zamknięte, a ja mam siwe włosy…
Fot. Unsplash (Gabriella Clare Marino)
31.03.2021

Mam 32 lata i niestety już od dłuższego czasu siwieję. Trochę przez stres, ale chyba jest to genetyczne, ponieważ mój tata również młodo zaczął siwieć.

Niektórzy lubią swoje siwe włosy. Ja ich nienawidzę i mam z ich powodu kompleksy. Kiedy tylko zauważam, że siwizna zaczyna przebijać, idę do fryzjera. Eksperymentowałam z koloryzacją domową, ale mam do takich rzeczy dwie lewe ręce. Koleżanki też jakoś nie potrafią tego dobrze zrobić same. Byłam zapisana na farbowanie przed świętami (do mojej fryzjerki trzeba się zapisywać z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, bo jest dobra w tym, co robi), ale z powodu pandemii znów pozamykali salony.

Zobacz także: On myśli, że jesteśmy razem, bo ze sobą spaliśmy…

Jak się dowiedziałam, co planuje rząd, chciałam wcisnąć się na wizytę gdziekolwiek, oby tylko zatuszować siwiznę. We wszystkich salonach, do których dzwoniłam, mieli już jednak komplet klientów, bo ludzie masowo chcieli jeszcze się farbować czy ścinać przed lockdownem. W efekcie na święta będę więc siwa… To samo przechodziłam w zeszłym roku, kiedy wszystko było pozamykane w czasie pierwszej fali. Tylko osoby z takim problemem jak mój zrozumieją, jak irytująca jest ta sytuacja…

Kasia

Chcesz podzielić się z nami swoją historią? Napisz na [email protected] Gwarantujemy pełną anonimowość.

Polecane wideo

Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza?
Horoskop marokański: Jakim znakiem jesteś i co to oznacza? - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 2) 31.03.2021 15:39
Ale masz problem. W sklepach jest tyle różnych farb do wyboru, że spokojnie można samodzelnie pofarbwać włosy lub poprosić kogoś z bliskich by to zrobił. Możesz też użyć tymczasowo szamponetki a po restrykcjach pójść do fryzjera
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2021 10:57
Nie rozumiem w czym problem? Idź do sklepu i kup farbę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.03.2021 09:20
Kojarzycie Abelarda i żart o perfekcyjnej pani domu? "Buuhuuu a ja mam nieposprzątane, chlip, chip" "To posprzątaj!" "Ahaaa...." Więc analogicznie: "Buuuhuuuu ja mam niepofarbowanie włosy!" "To kup farbę." "Ahaaaa...."
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2021 08:35
No rzeczywiście, wielki problem. Drogerie są otwarte a tam masz szeroki wybór farb i szamponów koloryzujących. Kup jakiś neutralny kolor taki, który zawsze dobrze wychodzi i tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2021 08:25
kup sobie szamponetkę i po prostu zapień włosy. Nie będzie to trwałe, bo kolor raczej się wypłukuje, ale nie zrobisz sobie sama krzywdy a ukryjesz siwiznę :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie