Co dzieje się ze szczotką do włosów, jeśli jej nie czyścisz? Filmik na TikToku zszokował internautki

Jeśli nie robisz tak co dwa tygodnie, masz poważny problem.
Co dzieje się ze szczotką do włosów, jeśli jej nie czyścisz? Filmik na TikToku zszokował internautki
Fot. iStock
28.02.2021

Wizażystki regularnie apelują o czyszczenie przyborów do makijażu. Do znudzenia powtarzają, jak ważne jest mycie pędzli, gąbeczek i innych aplikatorów, przy pomocy których nakładamy kosmetyki. Mimo to wiele dziewczyn nie zadaje sobie tego trudu albo robi to zdecydowanie zbyt rzadko. 

Zobacz również: Makijaż nie musi być mocny. Zobacz, jak subtelny make-up może odmienić twarz

Zdaniem ekspertek to poważny błąd, ponieważ niemyte przybory do make-upu stają się siedliskiem bakteriiPodobnie jest z akcesoriami do włosów. Ostatnio pewna TikTokerka pokazała, co dzieje się ze szczotką do włosów jeśli nie jest regularnie czyszczona. Ten filmik szokuje, ale też otwiera oczy.  

Jak często powinno się czyścić szczotki do włosów? 

Jessica Haizman nagrała viralowy filmik, który obrazuje, co dzieje się ze szczotką do włosów w przypadku braku regularnego czyszczenia. 

Czy kiedykolwiek czyściłaś swoje szczotki do włosów? I nie mówię tylko o usuwaniu z niej kosmyków, wszyscy wiemy, żeby od czasu do czasu tak robićAle w rzeczywistości powinniśmy myć szczotki co dwa tygodnie 

- wyjaśniała Jessica w nagraniu.  

Następnie dziewczyna umieściła szczotki w umywalce wypełnionej wodą, do której wsypała pół szklanki sody oczyszczonej oraz wlała trochę szamponu. Wtarła substancję w powierzchnię przyborów i pozostawiła na ok. 30 minut 

Woda natychmiast zaczęła się robić brązowa i obrzydliwa 

- komentowała Jessica. Dodała, że nigdy nie farbuje włosów i na co dzień używa niewielkiej liczby kosmetyków. Mimo to woda po umyciu szczotek pozostawiała wiele do życzenia.  

@jessicahaizman

Am I alone? Did you know this was a thing? #deepclean #deepcleaning #cleaning #cleantok #hairbrush #nasty #disgusting #gross #cleanwithme #fyp #trend

♬ Rasputin (7" Version) - Boney M.

O tym, że przybory do włosów powinny być regularnie czyszczone przekonują też specjaliści. Trycholożka Lisa Caddy radzi, aby robić to raz lub dwa razy w miesiącuWyjaśnia, że produkty do stylizacji włosów, a także brud, kurz i różne olejki osiadają na powierzchni szczotki i podczas czesania przenoszą się na włosy, obciążając je.  

Warto o tym pamiętać. 

Zobacz również: Najgorsze błędy w pielęgnacji włosów. Jeśli je popełniasz, nigdy nie będziesz miała zdrowych kosmyków

Polecane wideo

Nie goli ani wąsika, ani zrośniętych brwi. To jej sposób na znalezienie wartościowego partnera
Nie goli ani wąsika, ani zrośniętych brwi. To jej sposób na znalezienie wartościowego partnera - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.03.2021 11:22
Wcześniej jak nie stosowałam wcierki kaminomoto to codziennie czyściłam szczotkę z włosów, tak dużo ich zostawało. Teraz jak włosy są mocniejsze szczotkę czyszczę rzadziej ale nie tak że raz na dwa miesiące czy rzadziej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie