3 pomysły na dziewczęcy koczek ♥

W obecnym sezonie wygładzone koczki „pod linijkę” są już passe. Lepiej postaw na luźne, dziewczęce upięcie.
3 pomysły na dziewczęcy koczek ♥
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/211174972885769/ & https://pl.pinterest.com/pin/839358449294553839/)
21.02.2021

Jaką fryzurę najczęściej robimy na co dzień? Oczywiście koka! Spięte włosy odsłaniają nam kark, dzięki czemu czujemy się świeżo i lekko. Poza tym takie upięcie pasuje do każdej stylizacji i okazji. Świetnie sprawdzi się na wycieczce rowerowej, eleganckim wyjściu, służbowym evencie. W duecie z szortami stworzy młodzieńczy, niewinny look, a z szykownym kombinezonem – stylizację pełną klasy i gracji.

W obecnym sezonie wygładzone koczki „pod linijkę” są już passe. W takim uczesaniu będziesz wyglądała poważniej i ponad swój wiek. Lepiej postaw na luźne, dziewczęce upięcie. Jak je stworzyć? Oto nasze wskazówki!

Zobacz także: Fryzura z Pinteresta, którą zrobisz w 3 minuty. Wygląda uroczo!

Jak zrobić luźny koczek?

Niedbałe koczki najlepiej robi się z włosów, które… nie są świeżo umyte. Dwudniowa czupryna jest podatniejsza na układanie i da się ją łatwo uformować w dowolny kształt. Aby zrobić niedbałe upięcie na czubku głowy, najpierw rozczesz włosy i zwiąż je gumką. Poluzuj nieco pasma u nasady, aby fryzura nie wyglądała na „ulizaną”.

luźny koczekFot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/104708760072836133/)

Następnie natapiruj kilka pasm z kucyka, by zwiększyć optycznie objętość włosów. Chwyć drugą gumkę i powtórz proces robienia kucyka, ale tym razem nie przeciągaj kosmyków do końca. Uformowaną fryzurę utrwal lakierem i – w razie potrzeby - wsuwkami.

Uwaga: Takie uczesanie wyjdzie ci idealnie, jeśli masz włosy do ramion lub dłuższe.

Jak zrobić messy bun?

Dokładnie rozczesz włosy i wmasuj w nie odrobinę pianki. Oddziel dwa cienkie pasemka najbliżej czoła – po obu stronach głowy i zostaw je luzem. Pozostałe włosy zepnij na środku głowy w koczka. Im mniej idealny, tym lepiej. Nie przejmuj się wystającymi końcówkami włosów. Dla lepszego efektu użyj gumki w kolorze twoich kosmyków.

messy bunFot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/29977153758917161/)

Uwaga: To uczesanie będzie świetnie wyglądać w duecie z bandaną.

Jak zrobić niski kok?

Trzecią wariacją na temat artystycznego nieładu na głowie, jest „rozpadający”, niski koczek. Jak go uformować? Rozczesz włosy, natapiruj je na 1/3 długości (licząc od końcówek), a następnie zbierz je na wysokości karku. Nie używaj gumki. Zwiń je wszystkie w rulonik, a potem w ślimaczka i przypomnij wsuwkami. Pojedyncze pasma wyciągnij na zewnątrz. Gotowe!

niski kok

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/335307134736474522/)

Polecane wideo

Ludzie z całego świata marzą, by tatuować się u tej artystki. Oto 12 najpiękniejszych tatuaży jej autorstwa
Ludzie z całego świata marzą, by tatuować się u tej artystki. Oto 12 najpiękniejszych tatuaży jej autorstwa - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie