Dziewczynka z „włosami jak Einstein”. Wszyscy pragną ich dotknąć

To efekt wyjątkowo rzadkiej anomalii.
Dziewczynka z „włosami jak Einstein”. Wszyscy pragną ich dotknąć
Fot. Instagram.com
29.01.2021

Żaden rodzic nie jest przygotowany na to, że u jego dziecka zostanie zdiagnozowana rzadka przypadłość. Podczas gdy niektóre choroby można wykryć już na etapie płodowym, inne wychodzą na jaw dopiero po narodzinach – w dodatku nie od razu, ale po paru miesiącach czy nawet latach. 

Zobacz również: 2-letnia dziewczynka nie została przyjęta do żłobka. Jej wygląd „straszy inne dzieci”

Tak było również w przypadku dziewczynki o imieniu Shilah Madison Calvert-YinW wieku zaledwie 3 miesięcy z jej włosami zaczęło dziać się coś bardzo dziwnego. Jednak dopiero 7 lat później okazało się, że to efekt wyjątkowo rzadkiego schorzenia. Dziś dzięki swoim włosom Shilah jest rozpoznawalna na całym świecie. 

Shilah Madison ma zespół włosów niedających się uczesać

10-letnia Shilah Madison cierpi na przypadłość zwaną zespół włosów niedających się uczesać. Jest to bardzo rzadka anomalia strukturalna włosów. Oprócz tego, że są wyjątkowo jasne, mają też nietypową strukturę, są sterczące i praktycznie nie da się ich ujarzmić. 

Do 3. miesiąca życia Shilah, podobnie jak jej starszy brat, miała brązowe włosy, które układały się zupełnie normalnie. Potem wypadły, a w ich miejscu pojawiły się jasne kosmyki, które, jak opisuje matka dziewczynki, rosły “jakby do góry”. Na fryzurę Shilah zaczęli zwracać uwagę także nieznajomi, którzy porównywali włosy dziewczynki do Einsteina albo do Doctora Browna, fikcyjnej postaci z filmu “Powrót do przyszłości”. 

Dopiero gdy Shilah miała 7 lat wreszcie została zdiagnozowana. Stało się to przypadkiem, podczas wizyty u dentysty. 

Stomatolog był zaniepokojony tym, jak słabe są zęby Shilah, a anestezjolog zwrócił uwagę na jej włosy i powiedział nam o zespole włosów niedających się uczesać 

- wspominała matka dziewczynki w rozmowie z mediami. 

W przeszłości Shilah wstydziła się swoich włosów, a pewnego razu chwyciła za nożyczki i samodzielnie je obcięła. Dziewczynka miała dosyć prześladowania rówieśników ze względu na swoją nietypową fryzurę. Jednak teraz Shilah lubi swoje włosy, bo wie, że to właśnie one czynią ją wyjątkową. Co więcej, przyniosły jej rozpoznawalność w mediach społecznościowych - profil Shilah na Instagramie obserwuje już 16 tys. fanów, którzy nie szczędzą jej komplementów. 

Jak wygląda dziewczynka z włosami Einsteina? Przekonacie się o tym zaglądając do naszej galerii. Słyszeliście kiedyś o zespole włosów niedających się uczesać? 

Polecane wideo

Tak wyglądają najprzystojniejsi bliźniacy na świecie. Wzdychają do nich 4 mln fanek
Tak wyglądają najprzystojniejsi bliźniacy na świecie. Wzdychają do nich 4 mln fanek - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie